Skuteczne zarządzanie pokoleniem Y

Dynamiczny rynek pracy podlega ciągłym zmianom. Decydują o tym nie tylko poszczególne uwarunkowania gospodarcze, ale także zróżnicowana struktura wiekowa pracowników. Obecnie wśród osób aktywnych zawodowo znajduje się pokolenie x i y. Na czym powinno polegać zarządzanie pokoleniem x i y?

Gamma - Skuteczne zarządzanie pokoleniem Y

 
Skuteczne zarządzanie pokoleniem Y

Dynamiczny rynek pracy podlega ciągłym zmianom. Decydują o tym nie tylko poszczególne uwarunkowania gospodarcze, ale także zróżnicowana struktura wiekowa pracowników. Obecnie wśród osób aktywnych zawodowo znajduje się pokolenie x i y. Na czym powinno polegać zarządzanie pokoleniem x i y?

Osoby pracujące w poszczególnych firmach różnią się między sobą nie tylko wiekiem, ale również posiadają różnorodne umiejętności, doświadczenie zawodowe oraz mentalność społeczną. Zatem zarządzanie zespołem pracowników pochodzących z różnych pokoleń nie należy do łatwych zadań. Czym powinno się charakteryzować zarządzanie pokoleniem x i y? W tym celu niezbędne jest zarządzanie pokoleniami szkolenie czy współpraca w zespole szkolenie.

Pokolenie y na rynku pracy, a pokolenie X

Pokolenie X to wszyscy ludzie urodzeni przed 1980 rokiem. Często mówi się o nim jako o zaradnych dzieciach biegających z kluczem na szyi po szarych miejskich blokowiskach.
Osoby te żyły w czasach popkultury. Brak dostępu do usług konsumenckich wyrobił w większości z nich znaczne poczucie niższości. Gdy pokolenie to weszło w dorosłość świetnie zdawało sobie sprawę z tego, że dyplom w ręce nie wystarczy, aby mieć wymarzoną pracę. Było o nią bardzo trudno, bowiem lepsze stołki zajmowało znacznie gorzej wykształcone pokolenie wyżu powojennego. Brak dostępu do dobrej posady stał się doskonałym impulsem do walki o własne miejsce w świecie. W związku z tym pokolenie X to osoby nauczone ciężkiej pracy, dla których zostanie po godzinach nie stanowiło żadnego problemu Praca w ich życiu była najważniejsza.

Pokolenie Y na rynku pracy to zupełne przeciwieństwo X-sów. Ludzi Ci zostali wychowani już w lepszych czasach, co sprawiło, że są o wiele bardziej świadomi własnej wartości. Młode osoby nie zamierzają ‘bić się o swoje”, bowiem uważają, że należy to im się z racji wykształcenia.
Często wychodzą oni z założenia, że skoro i tak nikt ich nie docenia za podwójne dyplomy czy biegłość języków, to najlepiej jest zostać freelancerem i cierpliwie czekać na dobre stanowisko.
Pokolenie Y uważa, że praca jest w ich życiu tylko dodatkiem, bowiem ważniejsza jest dobra zabawa, niż gonitwa za bliżej nieokreślonymi celami. Takie nastawienie dwudziestolatków jest wynikiem lepszego startu w dorosłe życie. Obserwując życie starszych, zabieganych kolegów oraz rodziców często sfrustrowanych wolą brać wszystko z pewnym dystansem. W związku z tym pokolenie y na rynku pracy odbierane jest często jako krnąbrni luzacy, którzy to nie okazują większego szacunku dla pracy oraz pieniędzy. Sprawia to, że zarządzanie pokoleniem x i y nie należy do łatwych zadań.

Zarządzanie pokoleniami szkolenie, a pokolenie y na rynku pracy

Zarządzanie zespołem pracowników musi odbywać się w efektywny sposób. W związku z tym zarządzanie pokoleniami szkolenie jest niezwykle istotne. Daje ono możliwość zdobycia potrzebnej wiedzy w zakresie strategicznego oraz operacyjnego zarządzania pracownikami z uwzględnieniem różnic wiekowych.
b]Zarządzanie pokoleniami szkolenie dogłębnie pokazuje jak skutecznie zarządzać zróżnicowanymi pokoleniowo pracownikami, aby w pełni wykorzystać ich wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie. Działania takie wpływają korzystnie na rozwój firmy oraz walkę z konkurencją.

Szkolenie to odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów. Jest ono zawsze przygotowane w formie warsztatowej z wykorzystaniem:

  • praktycznych ćwiczeń grupowych,
  • ciekawych scenek rodzajowych
  • przykładów zastosowania zarządzania różnorodnością oraz studia przypadków
  • wykładów interaktywnych

Zarządzanie zespołem pracowników z rożnych pokoleń

Obecnie nastał czas, w którym Ygreki zaczynają stanowić trzony zespołów oraz częściowo zdominowały pozostałe grupy wiekowe. W związku z tym zarządzanie zespołem pracowników nie jest łatwe, a większość pracodawców świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że dotychczasowe metody oraz techniki zarządzania zespołem są nieskuteczne. W takiej sytuacji współpraca w zespole szkolenie jest bardzo potrzebne niemalże każdym zakładzie pracy.
Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy wymaga diametralnej zmiany podejścia do zarządzania grupami pracowniczymi, zmiany sposobu myślenia, zmiany mentalności oraz zastosowania nowych technik zarządzania.
Współpraca w zespole szkolenie jest polecane dyrektorom, kierownikom czy menadżerom zainteresowanym poprawą swoich wyników oraz liderom poszukującym nowych sposobów oddziaływania na swoich podwładnych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.