Szkolenia komunikacja – najważniejsze, co jest w firmie

Szkolenia z komunikacji to bardzo ważne przedsięwzięcie, o czym wie już wielu właścicieli firm. Dlaczego akurat te szkolenia są tak istotne? Otóż zacznijmy od tego, że generalnie dobra komunikacja w firmie jest niezmiernie ważna – bez niej praktycznie możemy zapomnieć o sprawnej i efektywnej pracy. Z drugiej jednak strony – komunikacja dotyka także nieco bardziej osobistych spraw, dotyczy umiejętności miękkich, dlatego też musimy dobrze wybrać szkolenie. Czym się kierować podczas wyboru?
zdjęcie - Szkolenia komunikacja – najważniejsze, co jest w firmie


Szkolenia z komunikacji to bardzo ważne przedsięwzięcie, o czym wie już wielu właścicieli firm. Dlaczego akurat te szkolenia są tak istotne? Otóż zacznijmy od tego, że generalnie dobra komunikacja w firmie jest niezmiernie ważna - bez niej praktycznie możemy zapomnieć o sprawnej i efektywnej pracy.

Z drugiej jednak strony - komunikacja dotyka także nieco bardziej osobistych spraw, dotyczy umiejętności miękkich, dlatego też musimy dobrze wybrać szkolenie. Czym się kierować podczas wyboru?

Szkolenie zamknięte

Generalnie lepiej tutaj jest wybierać szkolenia w formie zamkniętej, czyli takie, które są prowadzone w firmie. Dlaczego? Otóż jak zostało to już wspomniane na początku te szkolenia wymagają pewnej delikatności. Podczas nich bowiem uczestnicy określają swoją rolę w zespole, uczą się formułować komunikaty tak, aby zostały one dobrze zrozumiane, odkrywają swoje uśpione talenty, stają się negocjatorami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

Przy okazja może okazać się np. że ktoś kto do tej pory uważał się za lidera, to nim nie jest, zaś osoba myśląca, że to wszyscy inni są źródłem konfliktów, sama nim jest... Ponadto organizując takie szkolenie tylko pośród pracowników wiemy, że stworzymy zgrany, dopasowany do siebie zespół.

Dyplomatyczny, doświadczony organizator

Warto także przypatrzeć się temu, kto będzie prowadził dane szkolenie z komunikacji. Przede wszystkim musi na pewno to być osoba kompetentna, znająca się na tym, co robi. Warto zatem poprosić o jakieś dyplomy ukończenia studiów, kursów czy o streszczenie dotychczasowej kariery. Co więcej - musi to być ktoś, kto jest dyplomatyczny i taktowny. Dlatego też dobrym pomysłem jest spotkanie się z tą osobą odpowiednio wcześniej. Wówczas będziemy mieć pewność, że jest ona odpowiednia.

Nie jedno szkolenie komunikacja, a cykl

Warto jeszcze podkreślić, że najlepiej jest zainwestować w pewien cykl szkoleń, nawet rozłożonych w czasie. Jedno szkolenie bowiem na pewno da już duże efekty, niemniej jednak kilka pozwolą nam utworzyć zgrany zespół!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.