Design thinking to kompleksowe podejście do tworzenia procesów i projektów. Pozwala na twórcze i kreatywne rozwiązywanie problemów. Jego głównym założeniem jest stworzenie interdyscyplinarnego zespołu, dzięki któremu na zagadnienie możemy spojrzeć z wielu perspektyw.
Takie podejście - coraz bardziej zresztą popularne w zakresie problem solvingu - umożliwia zwiększenie kreatywności całego zespołu - idea jednego z członków pozwala na wyzwolenie kolejnych pomysłów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.
Co dają warsztaty design thinking?
Na warsztatach z zakresu design thinking wszyscy uczestnicy uczą się przede wszystkim jak funkcjonować w zespole o charakterze interdyscyplinarnym. Najtrudniejszym etapem całego procesu jest sama empatyzacja - próba "wejścia" w skórę drugiej osoby, tej, której dotyczy sam problem.
Uczestnicy uczą się również zasad zebrań zespołu design thinking, które pomagają w utrzymaniu porządku podczas całej pracy - na przykład kolejności wypowiedzi w przypadku, gdy zespół w dużej mierze składa się z ekstrawertyków lub rodzajów działań, które pomogą introwertykom w odnalezieniu się w sytuacji.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Firma Gamma sp. j. zaprasza na
szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć idee Design Thinking, co pozwala na szybsze wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również:
szkolenie zarządzanie projektami,
szkolenia dla menedżerów.
Dla kogo stworzony został design thinking?
To pytanie, które z pewnością zadaje sobie teraz każdy. Design thinking jest metodą, którą można wykorzystać w każdej instytucji i w każdym przedsiębiorstwie. To proces, który umożliwia twórcze zajęcie się każdym zagadnieniem - bez względu na branżę czy charakter samej sytuacji, która wymaga rozwiązania.
Z pewnością na warsztatach design thinking odnajdą się również przedsiębiorcy i menedżerowie, którzy poznają jak wykorzystać potencjał własnych pracowników i zmusić ich do kreatywności, z której cała firma będzie czerpać korzyści.
Design thinking to przede wszystkim sposób na tworzenie innowacyjnych rozwiązań już istniejących problemów. Proces ten z pewnością sprawi, że każdy zespół będzie pracował wydajniej i efektywniej a wyzwolona kreatywność sprawi, że będzie w stanie rozwiązać każdy problem na wiele różnych sposobów.