Szkolenia z design thinking – czy to się opłaca?

Design thinking to kompleksowe podejście do tworzenia procesów i projektów. Pozwala na twórcze i kreatywne rozwiązywanie problemów. Jego głównym założeniem jest stworzenie interdyscyplinarnego zespołu, dzięki któremu na zagadnienie możemy spojrzeć z wielu perspektyw. Takie podejście – coraz bardziej zresztą popularne w zakresie problem solvingu – umożliwia zwiększenie kreatywności całego zespołu – idea jednego z członków pozwala na wyzwolenie kolejnych pomysłów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.


  Design thinking to kompleksowe podejście do tworzenia procesów i projektów. Pozwala na twórcze i kreatywne rozwiązywanie problemów. Jego głównym założeniem jest stworzenie interdyscyplinarnego zespołu, dzięki któremu na zagadnienie możemy spojrzeć z wielu perspektyw.

  Takie podejście - coraz bardziej zresztą popularne w zakresie problem solvingu - umożliwia zwiększenie kreatywności całego zespołu - idea jednego z członków pozwala na wyzwolenie kolejnych pomysłów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

  Co dają warsztaty design thinking?

  Na warsztatach z zakresu design thinking wszyscy uczestnicy uczą się przede wszystkim jak funkcjonować w zespole o charakterze interdyscyplinarnym. Najtrudniejszym etapem całego procesu jest sama empatyzacja - próba "wejścia" w skórę drugiej osoby, tej, której dotyczy sam problem.

  Uczestnicy uczą się również zasad zebrań zespołu design thinking, które pomagają w utrzymaniu porządku podczas całej pracy - na przykład kolejności wypowiedzi w przypadku, gdy zespół w dużej mierze składa się z ekstrawertyków lub rodzajów działań, które pomogą introwertykom w odnalezieniu się w sytuacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

  Dla kogo stworzony został design thinking?

  To pytanie, które z pewnością zadaje sobie teraz każdy. Design thinking jest metodą, którą można wykorzystać w każdej instytucji i w każdym przedsiębiorstwie. To proces, który umożliwia twórcze zajęcie się każdym zagadnieniem - bez względu na branżę czy charakter samej sytuacji, która wymaga rozwiązania.

  Z pewnością na warsztatach design thinking odnajdą się również przedsiębiorcy i menedżerowie, którzy poznają jak wykorzystać potencjał własnych pracowników i zmusić ich do kreatywności, z której cała firma będzie czerpać korzyści.

  Design thinking to przede wszystkim sposób na tworzenie innowacyjnych rozwiązań już istniejących problemów. Proces ten z pewnością sprawi, że każdy zespół będzie pracował wydajniej i efektywniej a wyzwolona kreatywność sprawi, że będzie w stanie rozwiązać każdy problem na wiele różnych sposobów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.