Szkolenia z komunikacji dla pracowników

W każdym zespole zdarzają się konflikty i nieporozumienia. Choć część z nich wynika z głębszych i bardziej skomplikowanych powodów, większość jest skutkiem braku komunikacji między członkami zespołu. Na szczęście można je z łatwością wyeliminować i poprawić stosunki międzyludzkie – to właśnie temu służą szkolenia z komunikacji dla pracowników.


  W każdym zespole zdarzają się konflikty i nieporozumienia. Choć część z nich wynika z głębszych i bardziej skomplikowanych powodów, większość jest skutkiem braku komunikacji między członkami zespołu. Na szczęście można je z łatwością wyeliminować i poprawić stosunki międzyludzkie - to właśnie temu służą szkolenia z komunikacji dla pracowników.

  Jakie szkolenia wybrać? Przede wszystkim musimy pamiętać, że żaden kurs teoretyczny nie pozwoli na wypracowanie odpowiednich zachowań i poznanie metod, które na co dzień ułatwiają komunikację międzyludzką.

  Kurs teoretyczny jest jednak dobrym początkiem: dzięki niemu pracownicy dowiedzą się jak przebiega proces komunikacji, jak ona się dzieli oraz w jaki sposób jej poszczególne części wpływają na nasz odbiór. Na tego typu szkoleniach pracownicy mogą poznać również bariery i przeszkody, które wpływają na proces komunikacji, zakłócają go oraz mogą powodować nieporozumienia i nawet długotrwałe konflikty.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyrażać swoje zdanie odważnie, spokojnie i bez lęku ? Jak komunikować swoje emocje  w sposób który nie narusza terytorium drugiej osoby? Jak zachować się w sytuacji konfliktowej? Zapraszamy do udziału w szkoleniach z asertywności i komunikacji interpersonalnej. Zobacz również szkolenia z rozwoju osobistego.

  Następnym krokiem do stworzenia dobrego zaplecza komunikacyjnego dla pracowników jest poznanie technik, które ułatwiają komunikację.

  Szkolenia powinny więc zawierać część praktyczną, dzięki której uczestnicy przetestują różne metody i strategie komunikacyjne. Bardzo dobrym pomysłem jest nawiązanie również do przeprowadzania zebrań, burzy mózgów czy innych spotkań, które wymagają dobrych zdolności w zakresie komunikacji.

  Kogo wybrać do przeprowadzenia szkolenia? Niestety, warsztatów z zakresu komunikacji nie powinna przeprowadzać osoba, która nie posiada odpowiedniego doświadczenia i kwalifikacji: wprowadzenie w błąd pracowników mogłoby skutkować pogorszeniem się komunikacji, co byłoby całkowicie odwrotnym skutkiem od zamierzonego.

  Najlepiej wybrać firmę, która specjalizuje się w tego typu szkoleń oraz posiada wykwalifikowaną kadrę z bogatym doświadczeniem, dzięki czemu nasi pracownicy dostaną dużą dawkę wiedzy przetestowanej w praktyce oraz będą mogli dopracowywać swoje umiejętności praktyczne pod okiem osoby, która naprawdę zna tematykę zajęć.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.