Szkolenie project manager

W dzisiejszych czasach znaczna większość przedsięwzięć, jakich podejmują się przedsiębiorstwa działające w rozmaitych dziedzinach gospodarki znacznie wykracza poza kompetencje zespołów działających w granicach pewnych działów.

Gamma - Szkolenie project manager

   

  W dzisiejszych czasach znaczna większość przedsięwzięć, jakich podejmują się przedsiębiorstwa działające w rozmaitych dziedzinach gospodarki znacznie wykracza poza kompetencje zespołów działających w granicach pewnych działów. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw wysyła pracowników na szkolenia, po których uzyskują prawo do tytułu certyfikowanego project managera. Przyda się tutaj np. agile foundation szkolenie bądź szkolenie scrum. Najczęstszymi i najchętniej wybieranymi przez przedsiębiorców do szkoleń metodami zarządzania wszelkimi projektami są między innymi metody takie jak Prince 2 (szkolenia project management), PMI, Scrum czy Zarządzanie Cyklem Realizacji Projektu. Niezależnie od typu szkolenia przeznaczonego dla Project Managerów, na każdym z nich jego uczestnicy przede wszystkim nauczą się praktycznego wykorzystania wiedzy teoretycznej, jaką do tej pory zdobyli. Za absolutnie podstawowe cele realizacji tego typu szkoleń przede wszystkim uznać można:
  - zdobycie kompleksowej wiedzy odnoszącej się do sprawnej, ale przede wszystkim efektywnej realizacji projektu, który trafi pod nadzór certyfikowanego project managera
  - poznanie środków dzięki którym można skutecznie zminimalizować koszty, jakie są związane z realizacją projektu
  - umiejętność lepszego wykorzystania zasobów jakie posada dana firma, w tym kapitału ludzkiego
  - umiejętność stworzenia funkcjonalnej organizacji pracy z zespole projektowym
  - usprawnienie organizacji pracy w firmie
  - minimalizacje popełnianych błędów w realizacji projektów.

  Poza wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, uczestnicy takich szkoleń w większości przypadków otrzymują także szereg narzędzi, jaki niezbędny będzie im nie tylko w czasie szkolenia, ale przede wszystkim niezwykle przydatny będzie w zawodowej pracy przy organizacji projektu. Te narzędzia to przede wszystkim gotowe wzory między innymi:
  - wniosków projetowych
  - kart projektowych
  - arkuszy planowania projektu
  - karty oddelegowania do projektu kierownika, członka zespołu
  - arkuszy pozwalających na zaplanowanie ryzyka związanego z realizacją projektu
  - raportów niezbędnych do dokumentowania każdego z etapów projektowania.

  szkolenie scrum

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.