Szkolenie zarządzanie projektami

W jaki sposób wygląda dzisiaj praca w niemalże każdej firmie? Otóż jest część pracowników, którzy każdego dnia mają dość podobne zadania i którzy pracują najczęściej pojedynczo. Jednak obok nich coraz częściej powstają zespoły przeznaczone do realizacji projektów.

Gamma - Szkolenie zarządzanie projektami

   

  W jaki sposób wygląda dzisiaj praca w niemalże każdej firmie? Otóż jest część pracowników, którzy każdego dnia mają dość podobne zadania i którzy pracują najczęściej pojedynczo. Jednak obok nich coraz częściej powstają zespoły przeznaczone do realizacji projektów.

  Projekt - co to w zasadzie jest?

  Samo słowo projekt zazwyczaj kojarzy nam się z dość artystycznym przedsięwzięciem. Tutaj jednakże projekt ma nieco inną wymowę. Otóż projektem nazywamy każde długoterminowe większe zadanie. Co zatem może być takim projektem? Bardzo wiele rzeczy - nowa reklama, strona internetowa, seria kosmetyków, gadżety reklamowe.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.

  Prace nad projektem

  Dla projektu charakterystyczne jest też to, że najczęściej pracuje przy nim jakaś grupa ludzi, z których każdy ma swoje określone zadania. Nad nimi zaś znajduje się kierownik zespołu, który dogląda ich pracę oraz nadzoruje ją. Jakie są jeszcze jego zadania? Otóż na pewno musi to być osoba, która umie "podejść do ludzi". Co to oznacza? Kierownik musi potrafić dobrać każdemu zadania kierując się ich predyspozycjami oraz możliwościami, zmotywować każdego pracownika, zganić. Co więcej kierownik projektu powinien mieć też ogólną wiedzę z wielu innych dziedzin np. z gospodarki, handlu, prawa...

  Szkolenia z zarządzania projektami

  Jak zatem widać - projekt jest bardzo ważny w każdej firmie. Szybko, sprawnie i efektownie zrealizowany przyniesie nam znaczne korzyści. Dlatego też warto zadbać, żeby zarówno pracownicy, jak i kierownicy potrafili odnaleźć się w takim projekcie, zarządzać nim. Tu szczególnie pomocne będą wszelkie szkolenia. Członkowie zespołu na pewno wiele skorzystają z wszelkich szkoleń poświęconych na poznawanie siebie, swoich zalet i wad oraz na rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Z kolei zaś kierownicy projektu na pewno dużo wyniosą ze wszelkich szkoleń dotyczących tematyki budowania autorytetu, zarządzania grupą, porządkowania zadań w czasie itd. Pamiętajmy, że taka inwestycja w szkolenia to tak naprawdę inwestycja w przyszłość firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.