Teambuilding dla windykacji

Praca w windykacji długów nie należy do szczególnie przyjemnych. Zwłaszcza kiedy mówimy, o zobowiązaniach wynikających z płatności drażliwych, takich jak opłaty czynszowe, czy kredyty konsumenckie.

Gamma - Teambuilding dla windykacji

  Tym samym, choć dla wielu osób jest to nie do wyobrażenia, windykatorzy często mają poważne problemy z właściwym podejściem emocjonalnym do swojej pracy. Szczególnie zaś, kiedy praca ta odbywa się w zespole mającym ze sobą współpracować. Teambuilding na tym poziomie jest niezwykle ważny i może stanowić nie tylko podstawę sukcesu firmy, ale także dobrego samopoczucia samych windykatorów.

  Praca w charakterze windyktora jest dla wielu osób wyjątkowo niewdzięcznym zajęciem. Szczególnie w odbiorze osób, których to zajęcie dotyczy. Kojarzeni jako osoby bez serca i pozbawione skrupułów windykatorzy rzadko mogą cieszyć się ze społecznej sympatii.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

  Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

  Tymczasem, jak pokazują liczne badania praca w windykacji może przynosić ogromną satysfakcję o ile odbywa się ona w ramach dobrze zintegrowanego i współpracującego ze sobą zespołu. Co za tym idzie siłą pracowników prowadzących windykację nie są tylko umiejętności wynikające ze znajomości prawa i przedmiotu danej wierzytelności ale także, tak zwane umiejętności miękkie. Nawiązywanie kontaktu, przepływ informacji czy w końcu zdolność współpracy z innymi. W tym wszystkie może być pomocy teambuildng.

  W powszechnym ujęciu windykatorzy, jako osoby pracujący w dość ciężkich warunkach psychicznych integrują się poprzez równie ciężkie imprezowanie. Tymczasem doświadczenie pokazuje, że dobrze przeprowadzony proces budowania zespołu windyktorów będzie skutkował nie tylko lepszymi wynikami ściągalności długów, ale także prawidłowymi relacjami pomiędzy współpracownikami. Jak zatem skutecznie stworzyć zespół windykacyjny?

  Scenariusze przewidziane dla pracowników windykacji nie różnią się szczególnie od tych, które są przeprowadzane wobec pracowników biurowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zespołu windykacyjne często działają w układzie łańcuchowym. To oznacza, że nie wszyscy robią to samo, a poszczególnych pracowników cechuje wyjątkowa specjalizacja.

  Co za tym idzie głównym punktem scenariuszy dla windykatorów powinna być przede wszystkim kwestia usprawnienia komunikacji oraz zdolności do współpracy. Właściwy przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi komórkami będzie bowiem kluczem do prawidłowego dochodzenia wierzytelności.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.