Techniki negocjacji w sprzedaży

Wszystkie znane specjalistom techniki sprzedaży po części wykorzystują również te najbardziej efektywne techniki negocjacyjne. W zdecydowanej większości przypadków sprzedawca składa maksymalnie wysoką ofertę, ale nie tak wysoką, by zupełnie zrazić do siebie klienta, gdyż to w niemal wszystkich wypadkach powoduje jego zniechęcenie, zatem, do transakcji nie dochodzi.

Gamma - Techniki negocjacji w sprzedaży

Techniki negocjacji w sprzedaży


Skuteczna sprzedaż oparta na technikach negocjacji od handlowca wymaga specjalnego przygotowania. Na specjalistycznych szkoleniach prowadzący bardzo często podkreślają, że dobry negocjator lub sprzedawca poświęca nawet 70% czasu swojej pracy na zbieranie danych o drugiej stronie, nowościach z branży, ofercie konkurencji i wszystko co ma istotny wpływ na podjęcie decyzji przez klienta o zakupie danego produktu właśnie u tego a nie innego sprzedawcy.

Pozostałe 30 % tego czasu stanowią negocjacje i samo targowanie. Poznanie dokładne drugiej strony, czyli w tym wypadku klienta jest bardzo istotne dla poznania jego preferencji, zwiększając tym samym skuteczność sprzedaży, poprzez dostosowanie produktu do wymagań i preferencji klienta.

Dobry sprzedawca i negocjator jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami pojawiającymi się w branży i potrafi je przedstawić klientowi w taki sposób, że jest on przekonany, że właśnie ten sprzedawca najlepiej zna się na swojej pracy i warto zaufać mu podejmując decyzję o zakupie. Duża wiedza zawsze wzbudza zaufanie i szacunek drugiej strony.

 

Jak dobrać technikę sprzedaży do klienta? Jak finalizować sprzedaż? Jak zbudować skuteczny zespół sprzedażowy? Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży. Zapoznaj się z: szkolenia z negocjacji, szkolenia z obsługi klienta. Firma szkoleniowa Gamma.

 

Podświadomie, chcąc nie chcąc małpowanie gestów czy głosu rozmówcy, wbrew pozorom najczęściej nie budzi irytacji, a bardziej zaufanie czy nawet podziw. Jest jedna pewna często stosowana technika negocjacji w sprzedaży nazywana '' drzwiami w twarz''.

Polega ona na na tym, że negocjator lub sprzedawca zaczyna od nieoczekiwanej i wyolbrzymionej dla drugiej strony ceny albo warunku. Później, mówiąc w dużym skrócie przystępuje do odpowiednich negocjacji w wyniku których i tak osiągnie cenę czy warunek jaki sobie zamierzył. A i klient będzie zadowolony, że udało mu się nieco stargować z początkowego pułapu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.