Telemarketing – metody pokonywania strachu

Obawy przed dzwonieniem prowadzą do tego, że:
Telesprzedawcy poszukują innych, nawet najmniej ważnych zadań do wykonania, aby jak najdłużej odwlec konieczność wykonania telefonu.

26 kwietnia 2017
zdjęcie - Telemarketing – metody pokonywania strachu

Kiedy już uda im się zmobilizować, zaczynają od wykonywania połączeń najprostszych, zostawiając bardziej skomplikowane sprawy na ostatnią chwilę.


Metody pokonywania strachu przed dzwonieniem

  • Dokładnie określ rynek, na którym funkcjonujesz – wcześniejsze zebranie wiedzy na temat fragmentu rynku, którego będzie dotyczyć twoja praca, pozwoli ograniczyć lub nawet wyeliminować obawy związane z własną niekompetencją.
  • Wykonaj wystarczające ilości rozmów sprawdzających, czyli takich, które mają za zadanie głównie nie sprzedaż, ale skonfrontowanie zebranych wcześniej na temat rynku informacji z rzeczywistością i wybranie najskuteczniejszych metod komunikacji w czasie rozmowy.
  • Stań się specjalistą w dziedzinie produktu, który chcesz sprzedać. Musisz mieć o nim i o jego zaletach jak najszerszą wiedzę.
  • Buduj wiarę w siebie. Tylko telesprzedawca, który ma wiarę we własne możliwości, będzie w stanie być przekonujący dla klienta. Sposobem na wzmacnianie wiary w siebie jest udział w szkoleniach, gdzie jest możliwość podzielenia się swoimi obawami i wspólne wypracowanie rozwiązań. Pomocne jest także wykonywanie jak największej ilości rozmów i ich rzeczowa analiza – nauka na własnych błędach.

Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, telemarketingiem i obsługą klienta. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja gdzie oferujemy szkolenia dla sektora publicznego. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami. Wybierz firmę szkoleniową roku!

 

Odrzucenie i uwagi ze strony klienta to najsilniejszy czynnik strachu przed dzwonieniem, dlatego też warto mieć świadomość, że:

  • Uwagi i odrzucenie to normalny aspekt pracy telesprzedawcy.
  • Odmowy nie należy traktować personalnie. Rozmówca odrzuca produkt, którego nie chce, a nie ciebie.
  • Każde odrzucenie może być nauką, przeanalizuj przebieg rozmowy i zidentyfikuj ewentualnie popełnione błędy.
  • Nie daj się przytłoczyć porażce. Każda rozmowa, mimo że dla ciebie jest już którąś z kolei tego dnia, dla twojego rozmówcy jest pierwszym kontaktem z tobą i masz zupełnie nową szansę, niezależnie od wcześniejszych niepowodzeń.
  • Nie odwlekaj kolejnej rozmowy po porażce. Od razu wykonaj kolejny telefon, aby w tym czasie myśli o poprzednim niepowodzeniu nie urosły do gigantycznych rozmiarów, powstrzymując cię przed kolejną próbą.
  • Bądź świadomy, że twoim celem w sprzedaży jest pomoc klientowi, a nie pozbycie się zapasów towaru.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

28 lipca 2022
Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.