Trudny pracownik

Każdy szef, kierownik czy menedżer zespołu na pewno obejmując tę funkcję nie spodziewał się tak wielu przeróżnych problemów, jakie spotka na swojej drodze. Między innymi poważnym kłopotem jest zawsze każdy trudny pracownik…

zdjęcie - Trudny pracownik

 

Każdy szef, kierownik czy menedżer zespołu na pewno obejmując tę funkcję nie spodziewał się tak wielu przeróżnych problemów, jakie spotka na swojej drodze. Między innymi poważnym kłopotem jest zawsze każdy trudny pracownik...

Kim jest trudny pracownik?

Jednak w zasadzie to kto to jest trudny pracownik? Otóż na pewno jest to osoba, z którą w jakiś sposób trudno jest się porozumieć. Czy to jednak znaczy, że mamy ją od razu zwalniać? Oczywiście, że nie! Przecież tacy pracownicy czasem mogą być świetni w swojej dziedzinie, jednak dość ciężcy w kontakcie. Warto zatem na takich trudnych pracowników znaleźć jakiś sposób. Jakie zatem możemy wyróżnić najczęściej spotykane typy trudniejszych pracowników i jak sobie z nimi poradzić?

1) Outsider

Tacy pracownicy najczęściej są bardzo kreatywni, cechuje ich nieschematyczne myślenie, innowacyjne rozwiązana, lecz... No właśnie outsiderzy trzymają się na uboczu, nieraz się spóźniają, robią wszystko po swojemu, nie chcą słuchać dokładnych nakazów. Co zatem można zrobić, aby wykorzystać ich talent? Otóż warto zmienić im tryb pracy na bardziej zdalny, dać większą swobodę, przekazywać zadania, które wymagają właśnie brawury i oryginalnego myślenia.

2) Obrażający się

Część pracowników niestety ma także tendencje do brania wszystkiego za bardzo do siebie. Nie potrafią się oni z siebie śmiać, wszelkie drobne żarty bardzo ich rażą. Co możemy z nimi zrobić? Otóż tu najprościej jest przejść na bardziej formalny rodzaj kontaktu. Możemy im np. bardzo dokładnie rozpisywać zadania w mailu.

3) Dramatyzujący

Niektórzy pracownicy bardzo łatwo się nakręcają, przejmują czymś, trudno im się uspokoić. Takie zachowania mogą być dla innych bardzo stresujące, szczególnie jeśli trzeba się spiąć a dana osoba histeryzuje tylko. Co począć z takim pracownikiem? Otóż można jego wady przekształcić w zalety. Może się bowiem okazać, że taki pracownik doskonale będzie załatwiał różne sprawy wymagające obrazowego przedstawienia trudności firmy np. zdobycia ostatnich tego sezonu oryginalnych win z małej prowincji Francji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze szkolenia.

Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.4) Leniwi

Część pracowników także bardzo ociąga się z terminami. Tu jednakże często dość dobrze działają wszelkie sposoby motywacji.

Oczywiście pamiętajmy, że powyżej przedstawiono jedynie najczęstsze typy trudnych pracowników. W rzeczywistości jest ich wiele, wiele więcej - jednak na każdego da się znaleźć jakiś sposób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.