Twórcze rozwiązywanie problemów

Każda firma odnosząca sukces wie, jak ważne jest dotrzymywanie kroku konkurencja. Możliwe jest wtedy stworzenie rywalizującego produktu, a często nawet przewyższenie już istniejącego. Aby taka sytuacja była możliwa, konieczne jest stworzenie zespołu specjalistów, którzy będą w stanie zaprojektować produkt spełniający jednocześnie oczekiwania zleceniodawców, jak i odbiorców, który za dany towar będą płacili.

zdjęcie - (the_title())

   

  Każda firma odnosząca sukces wie, jak ważne jest dotrzymywanie kroku konkurencja. Możliwe jest wtedy stworzenie rywalizującego produktu, a często nawet przewyższenie już istniejącego. Aby taka sytuacja była możliwa, konieczne jest stworzenie zespołu specjalistów, którzy będą w stanie zaprojektować produkt spełniający jednocześnie oczekiwania zleceniodawców, jak i odbiorców, który za dany towar będą płacili.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy chciałbyś żeby twoi pracownicy byli kreatywni, mieli zadaniowe podejście do problemów,  oraz byli rozwiązaniem dla wyzwań przed którymi stoi twoja firma? Zobacz: szkolenie kreatywność, szkolenie zarządzanie czasem, szkolenia z rozwoju osobistego.

  Projektanci jednak nie zawsze wiedzą, jakich rozwiązań oczekują od nich konsumenci. Często zdarza się, że osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie całego procesu projektowania, sprawdzania i wdrażania posiadają zupełnie oderwane od rzeczywistości informacje związane z potrzebami klientów. W rezultacie powstaje coś, co mija się z jakimikolwiek potrzebami, a tym samym prowadzi do klęski.

  Sposób na trudną sytuację

  Aby zapobiec tego rodzaju kłopotom, opracowano szczególny sposób rozwiązywania problemów projektowych – metoda design thinking. Jej zadaniem jest uporządkowanie, selekcjonowanie i efektywne wykorzystanie zgromadzonej wiedzy. Pozwala ono na zorganizowanie całego procesu w taki sposób, że na każdym jego etapie można wrócić do poprzedniego bez większego uszczerbku dla końcowego rezultatu. Projekt opracowany tą metodą pozostaje otwarty, aż do chwili, kiedy podjęta zostaje decyzja o wdrożeniu go do użytku.

  Gdzie jest najczęściej wykorzystywana?

  Taki sposób twórczego rozwiązywania problemów nadaje się do wykorzystania praktycznie w każdej sytuacji, kiedy konieczne jest rozplanowanie i znalezienie kreatywnego rozwiązania. Nie istnieją praktycznie żadne granice, wyznaczające zasięg stosowania tej metody. Wystarczy jedynie zaangażowanie i chęć wdrożenia go we własnym przedsiębiorstwie, aby zwiększyć efektywność i usprawnić pracę zespołów pracowniczych. Dzięki temu będą one w stanie wykorzystać różnorodną perspektywę oraz płynnie wprowadzić w życie innowacyjne pomysły. Unikalny sposób prowadzenia grupy, która składa się z osób o zróżnicowanych doświadczeniach, przynosi rezultaty już od początku jej stosowania, dlatego można łatwo i szybko zdeterminować, czy jest to opłacalny sposób na prowadzenie zespołów przez liderów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.