Typy liderów

Bardzo ważnym elementem każdej rozwijającej się firmy jest fachowe przywództwo. Jest to osoba, którą słuchają i za którą podążają pracownicy aby osiągnąć określony cel. Istnieje kilka typów liderów, którzy sprawdzą się w zależności od działalności firmy.

zdjęcie - (the_title())

   

  Bardzo ważnym elementem każdej rozwijającej się firmy jest fachowe przywództwo. Jest to osoba, którą słuchają i za którą podążają pracownicy aby osiągnąć określony cel. Istnieje kilka typów liderów, którzy sprawdzą się w zależności od działalności firmy.


  Istnieje kilka podstawowych cech przywódczych. Najlepszy lider to taki, który potrafi dostosować się do zmieniających się sytuacji. Ważne są kompetencje społeczne, umiejętność określania celów oraz wiara w swoje możliwości i możliwości grupy. Ważna jest również stabilność emocjonalna, nie popadanie w nadmierną euforię oraz histerię. W przypadku kompetencji społecznych niezwykle ważne są zdolności komunikacyjne oraz asertywność. Dobry przywódca to osoba kreatywna, która nie boi się wyzwań oraz potrafi oddelegować zadania grupie. Lider powinien być również osobą ambitną i motywującą.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online


  Istnieje kilka podstawowych typów zachowań przywódczych. Pierwszym z nich jest lider autokrata. Jest to osoba, która wyznacza cele oraz kieruje działaniem podwładnych w zakresie osiągnięcia tych celów. Lider ten przydziela zadania i egzekwuje ich wykonanie. Kolejnym typem lidera jest demokrata. Jest to przywódca, który zachęca pracowników do dyskutowania, ustalania wspólnie celów i priorytetów. Pozwala na przekazywanie własnych pomysłów i własnego zdania na dany temat. Innym typem lidera jest przywódca przyjaciel. Jest to osoba, która odgrywa rolę pasywną, nie interweniuje w przypadku konfliktów. Podwładni mają swobodę działania oraz swobodę podejmowania decyzji.


  Wybór konkretnego stylu kierowania zależy od rodzaju firmy, jej wielkości oraz osobistych cech charakteru lidera. Nie wszystkie typy przywództwa sprawdzą się w przypadku każdego przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że dla lidera najważniejsze jest osiąganie wyników w firmie i działania zmierzające do zapewnienia ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa. Kierowanie grupą pracowników wiąże się z podejmowaniem wielu trudnych decyzji. Z tego względu dobry lider powinien być jak najbardziej odporny na stres oraz posiadać umiejętności rozwiązywania konfliktów w grupie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.