W jakich sytuacjach stres może być korzystny?

Zazwyczaj stres kojarzy nam się z negatywnymi emocjami prowadzącymi do frustracji, złości oraz niezadowolenia. Tymczasem w medycynie istnieje pojęcie stres pozytywnego. Zatem w jakich sytuacjach stres może być korzystny dla człowieka?

Gamma - W jakich sytuacjach stres może być korzystny?


W jakich sytuacjach stres może być korzystny?

Zazwyczaj stres kojarzy nam się z negatywnymi emocjami prowadzącymi do frustracji, złości oraz niezadowolenia. Tymczasem w medycynie istnieje pojęcie stres pozytywnego. Zatem w jakich sytuacjach stres może być korzystny dla człowieka? Wiedzy na ten temat dostarcza każde zarządzanie stresem szkolenie.

Stres a zarządzanie emocjami szkolenie.

Większości osobom stres kojarzy się z ogromnym lękiem, niepokojem, napięciem emocjonalnym oraz obniżonym samopoczuciem. Bardzo często negatywne emocje są związane z trudną sytuacją w pracy, chorobą, zmartwieniem oraz przykrymi przeżyciami i konfliktami.

Stres ma często destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie oraz zdrowie człowieka. Niemniej oprócz stresu negatywnego istnieje stres pozytywny, który mobilizuje oraz motywuje daną jednostkę do działania? Zatem jakie wyróżnia się rodzaje stresu? I co można uczynić w ramach profilaktyki tego czynnika? Odpowiedzi na ten temat udziela profesjonalne zarządzanie stresem szkolenie.

Stres a motywacja do działania

W dziedzinie psychologii wyróżnia się stres destrukcyjny, który to posiada wyraźnie negatywny charakter dla funkcjonowania człowieka oraz jego zdrowia. Ten rodzaj stresu wywołuje bardzo często u człowieka reakcje ucieczkowe.

Ponadto istnieje stres konstruktywny, który to w efekcie końcowym prowadzi często do pozytywnych zmian. Zatem, w jakich sytuacjach stres jest stanem pozytywnym? Istnieje kilka wyznaczników mówiących o pozytywnym działaniu stresu.

Wśród dobrych stron można wymienić to, że stres:

  • motywuje do działania,
  • podnosi poziom energii,
  • mobilizuje siły do walki,
  • umożliwia koncentrację na problemie,
  • staje się bodźcem do podejmowania trudnych wyzwań

Dzięki stresowi wiele osób potrafi skutecznie stawić czoła różnorodnym przeciwnościom życiowym. Ponadto wpływa on często na realizację ambitnych celów oraz sprzyja zdrowej rywalizacji.

Jak widać, stres może mieć pozytywny wydźwięk. To, czy jakieś wydarzenie będzie dla nas potencjalnym zagrożeniem czy sytuacją bez wyjścia, zależy zawsze tylko i wyłącznie od naszej oceny poznawczej. Jak rozpoznać sytuacje stresowe oraz jak skutecznie walczyć ze stresem uczy szkolenie dotyczące zarządzania emocjami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.