Wellbeing w organizacji

Dobre samopoczucie w miejscu pracy, satysfakcja z wykonywanych zadań oraz duże zaangażowanie to tylko jedne z wielu elementów, które wpływają na wellbeing. Czym jest? To najogólniej mówiąc, dobre samopoczucie w pracy. Bez wątpienia każdy z nas ma do tego prawo, by w miejscu pracy czuć się komfortowo, bezpiecznie, mieć zapał i zaangażowanie do wykonywania swoich obowiązków, jak również czuć satysfakcję po ich wykonaniu. Jednak wellbeing nie jest tak oczywisty.

Gamma - Wellbeing w organizacji

 
Wellbeing w organizacji

Dobre samopoczucie w miejscu pracy, satysfakcja z wykonywanych zadań oraz duże zaangażowanie to tylko jedne z wielu elementów, które wpływają na wellbeing. Czym jest? To najogólniej mówiąc, dobre samopoczucie w pracy. Bez wątpienia każdy z nas ma do tego prawo, by w miejscu pracy czuć się komfortowo, bezpiecznie, mieć zapał i zaangażowanie do wykonywania swoich obowiązków, jak również czuć satysfakcję po ich wykonaniu. Jednak wellbeing nie jest tak oczywisty. Jak pokazują statystyki, ponad połowa pracowników nie czuje się zadowolona z niektórych aspektów w swojej pracy, chciałoby coś zmienić, czy nawet zmusza się do pójścia do pracy.

Tak negatywne odczucia towarzyszą pracownikom, którzy nie czują satysfakcji z wykonywanej pracy i często zrobiliby wszystko, byle uniknąć wykonywania niektórych obowiązków. Może to wynikać z niewłaściwego motywowania pracowników, złych relacji w firmie, konfliktów czy bardzo złej atmosfery. Brak doceniania pracowników, niezbyt wysokie wynagrodzenia, brak premii, dodatków czy szkoleń również negatywnie wpływają na samopoczucie w pracy osób zatrudnionych. Każdy pracodawca powinien zdawać sobie z tego sprawę i dążyć do tego, by jak najszybciej rozpoznać taka sytuację i ją zmienić. Pomóc w tym mogą szkolenia otwarte bądź szkolenia zamknięte poświęcone motywowaniu pracowników, nagradzaniu, docenianiu, komunikacji w przedsiębiorstwie czy tematowi wellbeing. Na takie szkolenia powinien udać się nie tylko sam przedsiębiorca, ale również kierownicy wszystkich pionów w firmie czy liderzy większych grup pracowników. Świadomość tego, czego można nauczyć się podczas takich szkoleń jest tak cenna, że szybko przełoży się na zwiększenie zadowolenia z pracy w firmie.

Wellbeing w organizacji wydaje się być kluczowy, jeśli chcemy stworzyć dobrze zarządzane przedsiębiorstwo, w którym każdy czuje się dobrze, jest zadowolony ze swojej pracy i z zaangażowaniem podejmuje wszystkie działania. Firma szkoleniowa oferująca kursy w tym zakresie potwierdza, że dobre samopoczucie pracowników w pracy jest tak ważne, że nie do przecenienia. Jeśli będziemy bagatelizować kwestie związane z motywowaniem pracowników, nagradzaniem czy budowaniem dobrych relacji w przedsiębiorstwie, szybko możemy stracić niezwykle cennych specjalistów, czy zaangażowanych i doskonale prosperujących pracowników. To zaś bardzo niekorzystnie odbije się na funkcjonowaniu firmy. Zmuszać będzie do poszukiwania nowych pracowników, którzy często nie posiadają odpowiednich kompetencji i potrzebują dodatkowych szkoleń stanowiskowych. Jednak tacy pracownicy także mogą dość szybko odejść z pracy i zdecydować się na zmianę firmy na taką, w której lepiej dba się o pracowników, kontakty między nimi i wynagrodzenie. Jeśli więc chcemy tego uniknąć, niezbędne mogą okazać się szkolenia zamknięte bądź też szkolenia otwarte poświęcone filozofii wellbeing.

W dobrze zarządzanych przedsiębiorstwach, w których pracownik jest niezwykle ważny, filozofia wellbeing stała się jedną z głównych. Dążąc do sukcesu przedsiębiorstwa nie możemy bowiem zapominać przy tym o satysfakcji, zadowoleniu i sukcesie zawodowym osób, które są w danej firmie zatrudniane. To w końcu pracownicy maja największy wpływ na to, czy uda się zrealizować wszystkie zaplanowane działania i cele, jak szybko będzie można je osiągnąć, czy choćby z jakim skutkiem. Od pracowników często zależy nie tylko funkcjonowanie, ale i rozwój firmy. Jeśli więc przedsiębiorca również chce, aby przedsiębiorstwo funkcjonowało doskonale i rozwijało się, nie może zapominać o swoich pracownikach. Ich rozwój zawodowy, zadowolenie, odpowiednie zmotywowanie i zaangażowanie są tutaj bowiem elementem kluczowym. Firma szkoleniowa oferująca szkolenia otwarte oraz szkolenia zamknięte dotyczące filozofii wellbeing zapewnia kompleksową wiedzę na temat tego, jak kierować pracownikami w firmie, jak ich motywować czy zwiększać ich zaangażowanie w pracę poprzez stosowanie pozytywnych wzmocnień, a unikając kar czy gróźb dotyczących np. zwolnienia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.