Wyjazd firmowy a teambuilding

Stworzenie dobrze funkcjonującego zespołu pracowników to zadanie, które często zdaje się przerastać wielu menagerów.

20 lipca 2017
zdjęcie - Wyjazd firmowy a teambuilding

Wyjazd firmowy a teambuilding


W teorii bowiem wiele działań mających na celu poprawę działanie współpracowników jest na tyle skomplikowane, że rodzi niepotrzebny stres. Tymczasem trzeba pamiętać, że menager chcący stworzyć wokół siebie, a nie pod sobą, dobrze funkcjonujący zespół musi dbać o ludzi zarówno w godzinach pracy, jak i starać się na poprawianie relacji także po godzinach pracy.

Firmowe wyjazdy często są pierwszą myślą, jaka przychodzi wielu menagerom do głowy, kiedy słyszą o potrzebie integracji zespołu. Tymczasem, jak pokazuje wiele badań prowadzonych w zakresie organizacji i zarządzania, chcąc skutecznie zgrać ze sobą współpracowników trzeba przede wszystkim zadbać o atmosferę w miejscu pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Dobrze działający zespół będzie bowiem stale w stanie kreatywnego wzmożenia. Dlatego nie należy doprowadzać do sytuacji, w której pracownicy będą tracić swoją zdolność do myślenia poza schematami na rzecz podążania utartymi ścieżkami. Skuteczna metodą to utrzymywania takiego stanu jest bez wątpienia tak zwane hot seat.

Metoda ta polega na tym, że pracownicy nie mają przypisanego do siebie stałego miejsca pracy. To, w którym miejscu będzie siedział pracownik danego dnia, jest zależne do tego, gdzie akurat będzie wolne miejsce.

Ponadto trzeba pamiętać, że właściwy teambuilding odbywa się jednak po godzinach pracy. Jest to jedna z jego podstawowych cech. Drugą jest to, że odbywa się on w warunkach odbiegających od codziennej pracy. Dobrym przykładem teambuildingu realizowanego w ramach firmowego wyjazdu  będzie na przykład grupowe spływy pontonem lub kajakiem, gry i zabawy na świeżym powietrzu, ucieczka z escape room czy choćby wspólne lepienie garnków.

Podstawą procesu tworzenia zespołu, obok wyciągania z ludzi ich prawdziwych, naturalnych kompetencji jest także tworzenie pozytywnego klimatu, który powstaje na bazie wspólnych, dobrych emocji. Dlatego menagerowie powinni mieć na uwadze przede wszystkim to, by powszechnie określane jako firmowe wyjazdy przedsięwzięcia miały jednak charakter nieco bardziej profesjonalny niż tylko zwykła uroczysta kolacja połączona z następującym dnia następnego kacem, nierzadko moralnym.

Zespołu nie tworzą bowiem wspomnienia hucznej imprezy ale wzajemne zrozumienie i świadomość zalet współpracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.