Zespół wirtualny – jak nim zarządzać?

Oglądając stare filmy science-fiction (takie z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych) warto zwrócić uwagę na to, jak wtedy wyobrażano sobie przyszłość za 40-50 lat (czyli właśnie czasy obecne). O uśmiech przyprawić zwłaszcza mogą rozwiązania technologiczne, które miały w tych czasach funkcjonować. Nadal co prawda nie latamy komercyjnie czy turystycznie w kosmos, ale w niektórych kwestiach wyprzedzamy to co twórcy sobie wyobrażali. 

zdjęcie - Zespół wirtualny – jak nim zarządzać?
 
Oglądając stare filmy science-fiction (takie z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych) warto zwrócić uwagę na to, jak wtedy wyobrażano sobie przyszłość za 40-50 lat (czyli właśnie czasy obecne). O uśmiech przyprawić zwłaszcza mogą rozwiązania technologiczne, które miały w tych czasach funkcjonować.

Nadal co prawda nie latamy komercyjnie czy turystycznie w kosmos, ale w niektórych kwestiach wyprzedzamy to co twórcy sobie wyobrażali. Przede wszystkim tak się dzieje w zakresie komunikacji międzyludzkiej i możliwości porozumiewania na odległość.
 
Choć nie posiadamy jeszcze technologii umożliwiającej teleportację, a hologramy nie są w na tyle jeszcze powszechnym użyciu, nie ma już za to przeszkód, by móc prowadzić wideokonferencje, czy by zespół rozproszony po całej Polsce, jeśli nie świecie mógł w tym samym czasie pracować nad tym samym projektem, czy dokumentem. Są też w stanie prowadzić wideorozmowy osoby przebywające w Seulu, Nowym Jorku, Warszawie, Sydney, Johannesburgu, Rovaniemi, czy praktycznie w każdym innym miejscu na świecie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

Dzięki tym udogodnieniom niekonieczne staje się zebranie całego zespołu w jednym miejscu, by razem mogli pracować. Niewątpliwym plusem takich rozwiązań jest to, że szukając specjalisty do zespołu nie ma konieczności ograniczania się tylko do jednego konkretnego miasta, czy nawet kraju.
 
Również jeżeli jeden z członków zespołu ze względów rodzinnych musi się przeprowadzić nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej mógł z resztą osób współpracować. Każdemu dobremu menadżerowi, który po raz pierwszy spotyka się z takim stylem pracy powinno nasunąć się pytanie: zespół wirtualny – jak nim zarządzać?

Odpowiedź, choć z pozoru wydaje się prosta niekoniecznie taka musi być. Bardzo dużo zależy od tego jacy ludzie wchodzą w skład zespołu, jakie jest ich podejście do pracy bez kontaktu z drugą żywą osobą, a także ich prywatne predyspozycje osobowościowe. O tym, jak dobrać odpowiednie instrumenty z puli menadżerskiej z pewnością dowiesz się biorąc udział w szkoleniu, których rynek ze względu na wzrost popularności tego modelu zarządzania oferuje coraz więcej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.