Oglądając stare filmy science-fiction (takie z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych) warto zwrócić uwagę na to, jak wtedy wyobrażano sobie przyszłość za 40-50 lat (czyli właśnie czasy obecne). O uśmiech przyprawić zwłaszcza mogą rozwiązania technologiczne, które miały w tych czasach funkcjonować.
Nadal co prawda nie latamy komercyjnie czy turystycznie w kosmos, ale w niektórych kwestiach wyprzedzamy to co twórcy sobie wyobrażali. Przede wszystkim tak się dzieje w zakresie komunikacji międzyludzkiej i możliwości porozumiewania na odległość.
Choć nie posiadamy jeszcze technologii umożliwiającej teleportację, a hologramy nie są w na tyle jeszcze powszechnym użyciu, nie ma już za to przeszkód, by móc prowadzić wideokonferencje, czy by zespół rozproszony po całej Polsce, jeśli nie świecie mógł w tym samym czasie pracować nad tym samym projektem, czy dokumentem. Są też w stanie prowadzić wideorozmowy osoby przebywające w Seulu, Nowym Jorku, Warszawie, Sydney, Johannesburgu, Rovaniemi, czy praktycznie w każdym innym miejscu na świecie.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?
Mogą Cię zainteresować:
talenty Gallupa,
szkolenie dla brygadzistów,
szkolenia otwarte Warszawa.
Dzięki tym udogodnieniom niekonieczne staje się zebranie całego zespołu w jednym miejscu, by razem mogli pracować. Niewątpliwym plusem takich rozwiązań jest to, że szukając specjalisty do zespołu nie ma konieczności ograniczania się tylko do jednego konkretnego miasta, czy nawet kraju.
Również jeżeli jeden z członków zespołu ze względów rodzinnych musi się przeprowadzić nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej mógł z resztą osób współpracować. Każdemu dobremu menadżerowi, który po raz pierwszy spotyka się z takim stylem pracy powinno nasunąć się pytanie: zespół wirtualny – jak nim zarządzać?
Odpowiedź, choć z pozoru wydaje się prosta niekoniecznie taka musi być. Bardzo dużo zależy od tego jacy ludzie wchodzą w skład zespołu, jakie jest ich podejście do pracy bez kontaktu z drugą żywą osobą, a także ich prywatne predyspozycje osobowościowe. O tym, jak dobrać odpowiednie instrumenty z puli menadżerskiej z pewnością dowiesz się biorąc udział w szkoleniu, których rynek ze względu na wzrost popularności tego modelu zarządzania oferuje coraz więcej.