Atrakcje na imprezy integracyjne

Zabawa integracyjna ma wiele celów – przede wszystkim jednak jej uczestnicy mają się poznać. Ponieważ zaś w większości firm bardzo liczy się to, aby grupa szybko i sprawnie ze sobą dobrze współpracowała, takie wyjazdy, spotkania czy szkolenia są dość często organizowane.

8 lutego 2019
zdjęcie - Atrakcje na imprezy integracyjne

Atrakcje na imprezy firmowe

Zabawa integrująca pracowników ma wiele celów - przede wszystkim jednak jej uczestnicy mają się poznać. Ponieważ zaś w większości firm bardzo liczy się to, aby grupa szybko i sprawnie ze sobą dobrze współpracowała, takie wyjazdy, spotkania czy szkolenia są dość często organizowane.

Jak zorganizować zabawy pracownicze? Otóż wszystko w bardzo dużej mierze zależy od tego, co chcemy dzięki nim osiągnąć. Inaczej bowiem wyglądają gry szkoleniowe, które mają za zadanie wyłonić lidera grupy, inaczej też te, na których pracownicy mają się po prostu wzajemnie poznać od dość prywatnej, domowej strony. Poniżej zatem do najważniejszych celów integracji przypisane będą najciekawsze pomysły na szkolenie.

1) misja : lider grupy i sprawny jej podział

Czasami wiemy, że praca w danym zespole będzie bardzo szybko musiała przynosić wymierne efekty. Nie będzie tu miejsca na różne błędy i pomyłki. Wówczas dobrze jest, jeśli pracownicy już na początku będą mieli szansę odkryć swoje miejsce w grupie, zalety i wady.

Wówczas przydają się wszystkie gry i zabawy szkoleniowe, w których grupa musi jakoś się podzielić. Dobrym pomysłem są np. wyjścia do escape roomów. Pamiętajmy tylko przy tym, że niektóre osoby np. z przyczyn religijnych nie będą chciały wejść do pokoju typu "opętanie". Wybierzmy zatem coś nieco bardziej neutralnego.

2) Umiejętność radzenia sobie ze stresem, podział grupy

Ważna w grupie także może być umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach. Jeżeli zatem formujemy taką grupę do zadań specjalnych, to dobrze by było, gdybyśmy zainwestowali wcześniej w szkolenie, które pomoże im poznać się i dowiedzieć, jak każdy z nich reaguje na nieznane sytuacje, kto jest najbardziej opanowany, kto raczej się wycofuje, a kto rusza pędem naprzód i wpada na oryginalne pomysły. Dla takich grup warto zorganizować szkolenie w typie outdoor - survival.

3) Poznanie się pracowników mniej powierzchowne

Często w pracy dzieje się tak, że kiedy łączymy ze sobą nową grupę osób, to wszyscy pracownicy znają się bardzo powierzchownie. Patrząc z boku można mieć wrażenie, że są to dobrzy znajomi - śmieją się w firmie, rozmawiają ze sobą. Jednak kiedy przyjrzymy się im bliżej, to odkryjemy, że w zasadzie to nic oni nie wiedzą o sobie, a poza firmą niespecjalnie nawet się poznają na ulicy.

Wówczas pojawiają się szybko dość absurdalne problemy wynikające często z nieznajomości sytuacji. Przykładowo frustracja na koleżankę obok, że się spóźniła, bez wiedzy o tym, że ma chore dziecko. Dlatego warto czasem inwestować w spotkania integracyjne, które umożliwią pracownikom poruszenie nieco bardziej prywatnych tematów i przyjacielskie poznanie się. Może to być sauna, kręgle, spa - słowem coś, gdzie atmosfera aż zaprasza do zwierzeń.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

4) Praca nad własnymi słabościami, motywacja innych, wzajemne wspieranie się

Jeśli czujemy, że w naszej nowej grupie pracowników może być problem z tym, że ludzie nie będą zupełnie się wzajemnie motywować, że będzie im tylko zależało na "pogrążeniu" drugiej osoby, to warto jednak pomyśleć nad jakąś grą szkoleniową, która zniweluje te cechy i sprawi, że grupa będzie dobrze ze sobą współpracowała.

Dlatego też tu ciekawym pomysłem będą różne biegi typu runmaggeddon, ścianka wspinaczkowa. Żeby bowiem coś się udało, każdy musi się wzajemnie wspierać i podnosić na duchu. Warto też zaznaczyć, że przy tego typu aktywnościach, łatwo zauważymy, kto może psuć nastrój w grupie, kto za wszelką cenę będzie po prostu starał się prześcignąć innych.

Oczywiście powyżej zostały przedstawione tylko mniej więcej jedne z ciekawszych atrakcji na imprezy pracownicze. Warto dodać, że najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy naprawdę dobrze określili cel takiego szkolenia. Jeśli tutaj źle coś nam pójdzie, to niestety szybko może się okazać, że wydamy niepotrzebnie pieniądze w błoto.

Zastanówmy się zatem, jaka ma być nasza grupa pracowników, w jakich warunkach będzie pracować. Następnie poradźmy się specjalisty w zakresie psychologii, jakie szkolenie będzie najbardziej odpowiednie dla naszych celów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.