Budowa wieży

Prowadzenie działań z zakresu budowania duchu zespołu czyli team building nie może być oparte wyłącznie o niepełne informacje i niesprecyzowane oczekiwania wobec efektów takich działań.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Budowa wieży

W ARTYKULE:

Budowa wieży

Prowadzenie działań z zakresu budowania ducha zespołu czyli teambuilding nie może być oparte wyłącznie o niepełne informacje i niesprecyzowane oczekiwania wobec efektów takich działań.

Innym słowy chcąc mieć efekty trzeba podjąć profesjonalne działania, które muszę znajdować oparcie w odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu specjalistów w tym zakresie. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każde ćwiczenie będzie odpowiednie dla każdej grupy pracowników, a co więcej nie każde ćwiczenie może być kierowane w celu osiągnięcia konkretnego celu. Warto zatem polegać na profesjonalistach, którzy dobrze wiedzą co i jak oraz na kim można wykorzystać, by osiągnąć oczekiwany przez menagera zespołu cel.

Podstawą każdego zespołu jest przede wszystkim zdolność jego członków do współpracy oraz zaufanie tak do osób, jak i własnych oraz cudzych umiejętności. W celu podnoszenie tychże zdolności dobrze jest przeprowadzać gry czy też ćwiczenia, które doskonale sprawdzają się w ramach budowania ducha zespołu. Jedną z ciekawszych gier, które doskonale poprawiają współpracę w zespole oraz budują zaufanie pomiędzy jego członkami jest budowa wieży czy też domu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Przeprowadzenie tego ćwiczenia ma na celu przede wszystkim tworzenie ducha zespołu, poprawienie zdolności do współpracy, ukierunkowania działań na wspólny cel, poprawienie odporności na pracę pod presją czasu, umiejętne kierowanie środków finansowych, planowanie i rozdzielanie zadań. Ponadto w toku przebiegającego ćwiczenia będą pojawiać się w niemal naturalny sposób kompetencje przywódcze oraz same działania wymuszą na uczestnikach konieczność kreatywnego myślenia, które wychodzi poza standardowe koncepcje.

W grze Budowa wieży (domu) uczestnicy są podzieleni na podzespoły, które realizując swoje zadania muszą wspólnie stworzyć jeden budynek lub inną budowlę. Jednak w celu jej skonstruowania konieczne jest nabywanie elementów niezbędnych do budowy. Środki niezbędne do zakupu zdobywa się poprzez realizowanie pomniejszych zadań oraz wykorzystywania narzędzi wskazanych w instrukcji.
Gra przeznaczona jest dla grup od 30 do aż 300 uczestników.

Rozgrywka trwa od 80 do 120 minut. W jej toku należy liczyć się z umiarkowanym poziomem aktywności fizycznej. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to ćwiczenie, które najlepiej oddaje to czym jest teambuilding. Jednocześnie jest to także emocjonująca gra, która stanowi formę rozrywki.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Patrick Lencioni, w książce „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” opisuje model pięciu wzajemnie powiązanych ze sobą problemów utrudniających pracę zespołową.

Handlowcy codziennie wykonują z niechęcią rozmowy typu „cold call” próbując umówić się na spotkania do nowych klientów. Większość nie jest jednak w stanie przekonać recepcjonistek i asystentek do połączenia z właściwą osobą...

Mentoring to relacja pomiędzy mistrzem a uczniem, polegająca na rozwijaniu i odkrywaniu potencjału ucznia. Jak to osiągnąć? Gdzie szukać mentorów i skąd czerpać inspiracje?
Proces zwolnień monitorowanych kładzie nacisk na zapewnienie objętym nim pracownikom umiejętności poruszania się na rynku pracy i szukania nowych możliwości rozwoju zawodowego.

W każdej firmie znajdą się pracownicy którzy, częściej lub rzadziej, nie są w stanie się ze sobą dogadać. Nie ważne czy dana kłótnia pojawiła się przez różnice poglądów, osobowości, stylu życia czy przez inny mniej lub bardziej ważny czynnik, czasem pracownicy nie potrafią się odpowiednio porozumieć.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.