Ekstremalne szkolenia

Szkolenia dla firm stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Otóż szkolenia takie dają możliwość pracodawcy na podwyższenie efektywności i wydajności zespołów.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Ekstremalne szkolenia

W ARTYKULE:

Ekstremalne szkolenia

Szkolenia dla firm stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Otóż szkolenia takie dają możliwość pracodawcy na podwyższenie efektywności i wydajności zespołów.

W jaki sposób?

Szkolenia mają za zadanie identyfikację problemu w grupie, integrację, motywację oraz poznanie słabych i mocnych stron.

To wszystko sprawia, że są własnie tak bardzo pożądane dla pracodawców. Jedno dobrze przeprowadzone i dobrane do potrzeb grupy szkolenie może naprawdę zdziałać prawdziwe cuda.

Szczególną popularnością zaś cieszą się zajęcia outdoorowe.

Dlaczego właśnie one?

Na początek jednak postarajmy się w ogóle zdefiniować, czym też są takie szkolenia. Otóż najogólniej rzecz ujmując są to wszelkie szkolenia, które mają miejsce na świeżym powietrzu.

Co więcej - powinny one być oparte na różnych grach terenowych, sportach zarówno ekstremalnych, jak i tych uprawianych amatorsko, technikach militarnych i survivalowych czy też przeróżnych innych formach rekreacji. Szczególnie ciekawą formą są szkolenia ekstremalne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Co jest ich elementem?

Na pewno militaria, ekstremalne sporty oraz elementy survivialu.

Co dają takie szkolenia?

Na wstępie warto zaznaczyć, że przede wszystkim nie będą one dobrym rozwiązaniem dla absolutnie każdego zespołu.

Świetnie sprawdzą się przede wszystkim w zespołach, które często podejmują trudne decyzje, ryzykują nieco, pracują ciężko i długo i w warunkach stresowych. Warto także czasem zorganizować takie szkolenie dla osób, które pozornie zupełnie do niego nie pasują.

Wówczas możemy odkryć niesamowite talenty w firmie.

Wracając jednak do rzeczy - co nam dają takie szkolenia. Otóż przede wszystkim pokazują one słabe i dobre strony pracowników. Ważną informacją zarówno dla nas, jak i dla samych pracowników jest to, z czym mają oni problem.

Czy jest to podporządkowanie się woli grupy, zaufanie drugiej osobie, a może podejmowani samodzielnie ważnych decyzji. Wiedząc to możemy przeorganizować podział obowiązków i ról w grupie albo też popracować z danym pracownikiem nad jego słabością.

Często też od razu te szkolenia powodują, że pracownik walczy ze swoimi słabościami.

Czy zatem warto zorganizować takie szkolenie?

Bez wątpienia tak, jednak najpierw należy się dokładnie zastanowić, jakie cele chcemy osiągnąć i czy rzeczywiście tego typu szkolenie outdoorowe będzie najlepszym rozwiązaniem.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Czas to pieniądz! To oklepane hasło doskonale oddaje realia współczesnego biznesu. Przyśpieszające z każdym rokiem tempo życia wpływa też na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Trzeba działać coraz szybciej, żeby utrzymać się na rynku, żeby nie dać wyprzedzić się konkurencji, żeby zdobyć klienta.

Koncepcja VUCA została prawdopodobnie wprowadzona po raz pierwszy na początku lat 90. przez US Army War College, w celu odniesienia się do wielostronnego świata, powstałego po zakończeniu Zimnej Wojny. Został on scharakteryzowany jako bardziej zmienny (ang. Volatile), niepewny (ang. Uncertain), złożony (ang. Complex) i niejednoznaczny (ang. Ambiguous) niż kiedykolwiek wcześniej.

Sfera zawodowa jest obszarem niezwykle konfliktogennym. To miejsce, gdzie ścierają się interesy i osobiste ambicje, a rywalizacja jest codziennością. A wszystko to rodzi poważne tarcia i antagonizmy. Konflikty w pracy mogą powstawać w wielu konfiguracjach. I może być w nie zamieszane wiele osób.

Handlowcy opowiadają Klientom o produktach i usługach bez entuzjazmu i przekonania. Nie wspominają o niektórych opcjach lub wersjach twierdząc, że przecież i tak „nikt tego nie weźmie”.

Menedżerowie na poziomie deklaracji twierdzą, że kreatywność i innowacyjność to podstawowe czynniki niezbędne do dynamicznego rozwoju każdego biznesu. Niestety nie przekładają teorii na praktykę. Pracownicy naciskani i pośpieszani przez kadrę kierowniczą nie mają czasu na pracę koncepcyjną i szukanie twórczych rozwiązań.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.