Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Planszówki mają głównie… przeciwników – przynajmniej w kontekście spotkania integracyjnego. Planszówki kojarzą się głównie z grą w monopol, siedzeniem przy stole, generalnie aktywnością raczej stacjonarną.  Kiedy rozmawiamy o planszówkach w kontekście team buildingu zwłaszcza Panie – HR’menedżerki zgłaszają dużo wątpliwości…

2 stycznia 2019
zdjęcie - Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Planszówki mają głównie... przeciwników – przynajmniej w kontekście spotkania integracyjnego. Planszówki kojarzą się głównie z grą w monopol, siedzeniem przy stole, generalnie aktywnością raczej stacjonarną.  Kiedy rozmawiamy o planszówkach w kontekście teambuildingu zwłaszcza Panie – HR’menedżerki zgłaszają dużo wątpliwości...

Tymczasem mechanika planszówki daje możliwość progresu (uczestnicy nie pokonują kolejnych stacji z atrakcjami w ruchu kołowym tylko prą w określonym kierunku). Zatrzymywanie się na poszczególnych polach to okazja do uczestnictwa w różnorodnych aktywnościach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Zasady gry mogą promować współpracę, współodpowiedzialność, wymianę zasobów i synergię pracy zespołowej.  Planszówka nadaje strukturę rozgrywce i pozwala wszystkim zrozumieć w jakim kierunku zmierzają ich aktywności.

Potraktowanie gry planszowej jako fundamentu  wydarzenia kompozytowego daje ogromne możliwości kreacji.   Gra kompozytowa – wzięła swoją nazwę od kompozytu materiału składającego się z wielu warstw o różnej właściwości. W spotkaniu integracyjnym te warstwy to osobne subprojekty teambuildingowe.

Przykładowo:

  • zespół może trafić na pole escape square – wtedy wybrani członkowie zespołu muszą udać się odpowiednio przygotowanego pomieszczenia, w którym zastają escape room. Rozwiązanie zagadek w określonym czasie pozwala uzyskać drużynie regulaminową liczbę punktów
  • big picture square może wymagać zrobienia zdjęcia z wykorzystaniem mobilnej aplikacji i video drona. Tematem zdjęcia może być ośrodek szkoleniowy, w którym odbywa się gra bądź zdjęcie w stylu paparazzi – fotka danej osoby „strzelona” z dystansu
  • source of resource square to pole, w którym należy korzystając z określonych zasobów uruchomić produkcję np. okazjonalnych kartek firmowych.

Jeżeli zdarzy się tak, że w rozgrywce znajdą się osoby, które są zadeklarowanymi przeciwnikami planszówek to właśnie one mogą w największym stopniu angażować się w aktywności, do których dedykowane są lotne brygady.

Plansza sama w sobie może być ciekawym, uatrakcyjniającym rozgrywkę gadżetem. Może znacząco różnić się od planszówek znanych z domowych pieleszy. Różnić może się wielkością (nawet 10mx10m), liczbą i jakością detali (pionków, kart, box’ów etc.).

Spotkanie integracyjne wykorzystujące planszówki w wersji eventowej to wciąż w Polsce nowość – już z samego tego powodu warto przychylnie spojrzeć na tą opcję. W wersji edutainmentowej gry planszowe można realizować w celach rozwoju kompetencji przywódczych, związanych z zarządzaniem zmianą, pracy na postawach związanych z otwartością na różnorodność, na zmianę oraz współodpowiedzialnością.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.