Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Planszówki mają głównie… przeciwników – przynajmniej w kontekście spotkania integracyjnego. Planszówki kojarzą się głównie z grą w monopol, siedzeniem przy stole, generalnie aktywnością raczej stacjonarną.  Kiedy rozmawiamy o planszówkach w kontekście team buildingu zwłaszcza Panie – HR’menedżerki zgłaszają dużo wątpliwości…

zdjęcie - (the_title())

Spotkanie integracyjne przy planszówkach

Planszówki mają głównie... przeciwników – przynajmniej w kontekście spotkania integracyjnego. Planszówki kojarzą się głównie z grą w monopol, siedzeniem przy stole, generalnie aktywnością raczej stacjonarną.  Kiedy rozmawiamy o planszówkach w kontekście teambuildingu zwłaszcza Panie – HR’menedżerki zgłaszają dużo wątpliwości...

Tymczasem mechanika planszówki daje możliwość progresu (uczestnicy nie pokonują kolejnych stacji z atrakcjami w ruchu kołowym tylko prą w określonym kierunku). Zatrzymywanie się na poszczególnych polach to okazja do uczestnictwa w różnorodnych aktywnościach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Zasady gry mogą promować współpracę, współodpowiedzialność, wymianę zasobów i synergię pracy zespołowej.  Planszówka nadaje strukturę rozgrywce i pozwala wszystkim zrozumieć w jakim kierunku zmierzają ich aktywności.

Potraktowanie gry planszowej jako fundamentu  wydarzenia kompozytowego daje ogromne możliwości kreacji.   Gra kompozytowa – wzięła swoją nazwę od kompozytu materiału składającego się z wielu warstw o różnej właściwości. W spotkaniu integracyjnym te warstwy to osobne subprojekty teambuildingowe.

Przykładowo:

  • zespół może trafić na pole escape square – wtedy wybrani członkowie zespołu muszą udać się odpowiednio przygotowanego pomieszczenia, w którym zastają escape room. Rozwiązanie zagadek w określonym czasie pozwala uzyskać drużynie regulaminową liczbę punktów
  • big picture square może wymagać zrobienia zdjęcia z wykorzystaniem mobilnej aplikacji i video drona. Tematem zdjęcia może być ośrodek szkoleniowy, w którym odbywa się gra bądź zdjęcie w stylu paparazzi – fotka danej osoby „strzelona” z dystansu
  • source of resource square to pole, w którym należy korzystając z określonych zasobów uruchomić produkcję np. okazjonalnych kartek firmowych.

Jeżeli zdarzy się tak, że w rozgrywce znajdą się osoby, które są zadeklarowanymi przeciwnikami planszówek to właśnie one mogą w największym stopniu angażować się w aktywności, do których dedykowane są lotne brygady.

Plansza sama w sobie może być ciekawym, uatrakcyjniającym rozgrywkę gadżetem. Może znacząco różnić się od planszówek znanych z domowych pieleszy. Różnić może się wielkością (nawet 10mx10m), liczbą i jakością detali (pionków, kart, box’ów etc.).

Spotkanie integracyjne wykorzystujące planszówki w wersji eventowej to wciąż w Polsce nowość – już z samego tego powodu warto przychylnie spojrzeć na tą opcję. W wersji edutainmentowej gry planszowe można realizować w celach rozwoju kompetencji przywódczych, związanych z zarządzaniem zmianą, pracy na postawach związanych z otwartością na różnorodność, na zmianę oraz współodpowiedzialnością.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.