Organizacja imprez firmowych

Organizacja imprez firmowych, powinna mieć przede wszystkim na celu integrację grupy oraz budowanie zespołu wraz z utrwalaniem pozytywnych relacji i wzajemnego zaufania.

Gamma - Organizacja imprez firmowych

Organizacja imprez firmowych

Organizacja imprez firmowych, powinna mieć przede wszystkim na celu integrację grupy oraz budowanie zespołu wraz z utrwalaniem pozytywnych relacji i wzajemnego zaufania.

Wciąż jednak obserwuje się trend organizowania tego typu wydarzeń, mając na względzie wyłącznie wynagrodzenie pracowników za ponadprzeciętne wyniki.

W efekcie są to więc typowe całonocne zabawy, mocno zakrapiane alkoholem, które niejednokrotnie pozostawiają niesmak.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Dobry menadżer i lider zespołu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że organizacja eventów, nie jest zbędnym wydatkiem, ponieważ jeśli zostanie cały proces przeprowadzony w sposób przemyślany, przyniesie całej grupie pracowników, jak i firmie korzyści - ludzi zmotywowanych i chętnych do pracy.

W żadnym wypadku za formę integracji nie można uważać spotkania w wyznaczonych godzinach pracy (np. od godz. 13:00 do godz. 16:00), kiedy zespół ma odgórnie narzucony nakaz integracji.

Jest to działanie socjologicznie i psychologicznie nieuzasadnione i budzi wyłącznie niepotrzebną frustrację i niechęć wobec menadżera - organizatora.

Dobrą formą wzmacniania grupy jest organizacja imprezy wyjazdowej (krajowej lub zagranicznej w zależności od możliwości budżetowych), która będzie dla zespołu atrakcyjna - zarówno pod względem miejsca, jak i dodatkowych atrakcji.

Z tego względu coraz więcej pracodawców (przede wszystkim korporacyjnych) decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy eventowej, która zwykle stara się łączyć elementy szkolenia z integracją np. spływem kajakowym, turniejem paintball, czy grą w podchody.

Zdarza się także, w przypadku firm o bardzo relacyjnym trybie zarządzania, że organizowane są imprezy zarówno dla pracowników, jak i ich rodzin np. barbecue czy też piknik.

Nie należy jednak przenosić takiej formy integracji na grunt przedsiębiorstwa, gdzie pracownicy nie znają się dobrze nawzajem lub gdy zespól jest dopiero budowany (np. powołany do realizacji określonego projektu), ponieważ mocno stresujące może być dla nich otwarcie bardzo prywatnej sfery ich życia, jakim jest życie rodzinne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.