Wady i zalety wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy integracyjne, czy też spotkania integracyjne zwykle wywołują ciąg negatywnych skojarzeń z mocno zakrapianymi alkoholem, całonocnymi imprezami pracowniczymi.

zdjęcie - (the_title())

Wady i zalety wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy czy też spotkania integracyjne zwykle wywołują ciąg negatywnych skojarzeń z mocno zakrapianymi alkoholem, całonocnymi imprezami pracowniczymi.

Tymczasem obserwuje się trend odchodzenia od tej formuły, na rzecz bardziej angażujących, takich, jak: spływy kajakowe, turnieje paintball, sesje coachingowe, czy szkolenia.

Wyjazdy integrujące zespół, o czym wielu początkujących menadżerów zapomina, nie są panaceum na wszelkie problemy, pojawiające się w zespole, w tym brak motywacji, stres, niski poziom zaufania.

Są one natomiast wsparciem procesu budowania zespołu (teambuilding), szczególnie w początkowych etapach jego funkcjonowania - wzmacniają wzajemne powiązania, budują zaufanie i poczucie własnej wartości w każdym z członków grupy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Bez wątpienia źle zaplanowany wyjazd, który dla zespołu nie będzie atrakcyjny, stanowi całkowicie zbędny wydatek.

Z tego względu coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się organizacją tego typu wydarzeń.

Dobrze zorganizowany wyjazd niesie bowiem za sobą szereg korzyści, zarówno dla całego zespołu, jak i poszczególnych jego członków:

  • wzmocnienie relacji i sieci wzajemnych powiązań;
  • budowanie zaufania i szacunku;
  • ułatwienie rozwiązywania narastających w zespole konfliktów;
  • redukcja wysokiego poziomu stresu, związanego z wykonywanymi w zespole zadaniami (dzięki zorganizowanej zabawie lub aktywności fizycznej);
  • rozwój kompetencji, poprzez udział w szkoleniach, sesjach coachingowych, czy spotkaniach z psychologiem;
  • wzmacnianie lojalności względem zespołu.

Wśród licznych zalet, związanych z organizowaniem takich wyjazdów, wciąż pokutuje negatywna o nich opinia.

Jest to w głównej mierze zasługa nieumiejętnej ich organizacji i nieprzemyślenia celu, jakiemu dany wyjazd ma przyświecać.

Aby więc menadżer nie musiał wydawać pieniędzy na próżno konieczne jest dokładne przemyślenie formy wyjazdu, czasu jego trwania i roli, jaką ma on odegrać w procesie budowania zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.