Co jest dobre na stres?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu. 

zdjęcie - (the_title())

Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu.

Wszystkie ścieżki kariery w pewnym momencie doprowadzają do sytuacji stresowych, nawet, gdy lubimy swoja pracę, na przykład, gdy musimy dotrzymywać napiętych terminów lub wypełnić trudne zadanie, z którym wiąże się pewna odpowiedzialność.

By zredukować odczuwaną przez nas presję należ zidentyfikować czynniki, które nas stresują (tzw. stresory). Później należy nauczyć się reagować na nie w zdrowy sposób, nie oznacza to, ignorowania problemów, czy negowania swojej ciężkie sytuacji, a jej akceptację i próbę zmiany okoliczności na korzystniejsze.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

 

Kluczowe może być też wyznaczenie jasnych granic oddzielających w miarę możliwości życie zawodowe od osobistego, na przykład nie zajmując się sprawami związanymi z pracą po pewnej godzinie. Z tym wiąże się kolejny krok, czyli przyznanie sobie czasu na regenerację i naładowanie baterii, jeżeli zaniedbamy wypoczynek możemy czuć się wypaleni czy nawet wpaść w depresję.

Dobrym pomysłem może być też rozmowa z przełożonym. Zdrowy pracownik jest wydajniejszy i rzadziej popełnia błędy, więc w jego interesie powinno leżeć dbanie o zdrowie psychiczne pracowników. Jeżeli żadna z tych metod nie przyniesie rezultatu należy szukać pomocy i wsparcia u bliskich, którzy mogą pomóc zapomnieć o pracy czy innych źródłach stresu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.