Co jest dobre na stres?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu. 

29 września 2017
zdjęcie - Co jest dobre na stres?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu.

Wszystkie ścieżki kariery w pewnym momencie doprowadzają do sytuacji stresowych, nawet, gdy lubimy swoja pracę, na przykład, gdy musimy dotrzymywać napiętych terminów lub wypełnić trudne zadanie, z którym wiąże się pewna odpowiedzialność.

By zredukować odczuwaną przez nas presję należ zidentyfikować czynniki, które nas stresują (tzw. stresory). Później należy nauczyć się reagować na nie w zdrowy sposób, nie oznacza to, ignorowania problemów, czy negowania swojej ciężkie sytuacji, a jej akceptację i próbę zmiany okoliczności na korzystniejsze.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

 

Kluczowe może być też wyznaczenie jasnych granic oddzielających w miarę możliwości życie zawodowe od osobistego, na przykład nie zajmując się sprawami związanymi z pracą po pewnej godzinie. Z tym wiąże się kolejny krok, czyli przyznanie sobie czasu na regenerację i naładowanie baterii, jeżeli zaniedbamy wypoczynek możemy czuć się wypaleni czy nawet wpaść w depresję.

Dobrym pomysłem może być też rozmowa z przełożonym. Zdrowy pracownik jest wydajniejszy i rzadziej popełnia błędy, więc w jego interesie powinno leżeć dbanie o zdrowie psychiczne pracowników. Jeżeli żadna z tych metod nie przyniesie rezultatu należy szukać pomocy i wsparcia u bliskich, którzy mogą pomóc zapomnieć o pracy czy innych źródłach stresu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.