Co jest dobre na stres?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu. 

Gamma - Co jest dobre na stres?

  Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu.

  Wszystkie ścieżki kariery w pewnym momencie doprowadzają do sytuacji stresowych, nawet, gdy lubimy swoja pracę, na przykład, gdy musimy dotrzymywać napiętych terminów lub wypełnić trudne zadanie, z którym wiąże się pewna odpowiedzialność.

  By zredukować odczuwaną przez nas presję należ zidentyfikować czynniki, które nas stresują (tzw. stresory). Później należy nauczyć się reagować na nie w zdrowy sposób, nie oznacza to, ignorowania problemów, czy negowania swojej ciężkie sytuacji, a jej akceptację i próbę zmiany okoliczności na korzystniejsze.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

   

  Kluczowe może być też wyznaczenie jasnych granic oddzielających w miarę możliwości życie zawodowe od osobistego, na przykład nie zajmując się sprawami związanymi z pracą po pewnej godzinie. Z tym wiąże się kolejny krok, czyli przyznanie sobie czasu na regenerację i naładowanie baterii, jeżeli zaniedbamy wypoczynek możemy czuć się wypaleni czy nawet wpaść w depresję.

  Dobrym pomysłem może być też rozmowa z przełożonym. Zdrowy pracownik jest wydajniejszy i rzadziej popełnia błędy, więc w jego interesie powinno leżeć dbanie o zdrowie psychiczne pracowników. Jeżeli żadna z tych metod nie przyniesie rezultatu należy szukać pomocy i wsparcia u bliskich, którzy mogą pomóc zapomnieć o pracy czy innych źródłach stresu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.