Co jest dobre na stres?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu. 

Gamma - Co jest dobre na stres?

    Każdy, kto kiedykolwiek pracował zarobkowo w którymś momencie odczuwał presję związanego z pracą stresu.

    Wszystkie ścieżki kariery w pewnym momencie doprowadzają do sytuacji stresowych, nawet, gdy lubimy swoja pracę, na przykład, gdy musimy dotrzymywać napiętych terminów lub wypełnić trudne zadanie, z którym wiąże się pewna odpowiedzialność.

    By zredukować odczuwaną przez nas presję należ zidentyfikować czynniki, które nas stresują (tzw. stresory). Później należy nauczyć się reagować na nie w zdrowy sposób, nie oznacza to, ignorowania problemów, czy negowania swojej ciężkie sytuacji, a jej akceptację i próbę zmiany okoliczności na korzystniejsze.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

     

    Kluczowe może być też wyznaczenie jasnych granic oddzielających w miarę możliwości życie zawodowe od osobistego, na przykład nie zajmując się sprawami związanymi z pracą po pewnej godzinie. Z tym wiąże się kolejny krok, czyli przyznanie sobie czasu na regenerację i naładowanie baterii, jeżeli zaniedbamy wypoczynek możemy czuć się wypaleni czy nawet wpaść w depresję.

    Dobrym pomysłem może być też rozmowa z przełożonym. Zdrowy pracownik jest wydajniejszy i rzadziej popełnia błędy, więc w jego interesie powinno leżeć dbanie o zdrowie psychiczne pracowników. Jeżeli żadna z tych metod nie przyniesie rezultatu należy szukać pomocy i wsparcia u bliskich, którzy mogą pomóc zapomnieć o pracy czy innych źródłach stresu.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza