Co motywuje pracowników?

Co motywuje pracowników? Przez lata odpowiedź na to pytanie brzmiała pieniądze i jeszcze więcej pieniędzy.

zdjęcie - (the_title())

  Co motywuje pracowników? Przez lata odpowiedź na to pytanie brzmiała "pieniądze i jeszcze więcej pieniędzy". Być może była to prawda ze względu na sytuację ekonomiczną, a może przez skłonność do oceniania statusu na podstawie wysokości pensji i posiadanych dóbr.

  W dzisiejszych czasach natomiast, można kupić usługi, jednak nie da się kupić zapału, chęci i zaangażowania, a to przecież, czego zazwyczaj oczekujemy od pracowników.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

   

  Takie zachowania nie wynikają z zachęt czy czynników zewnętrznych, a przynajmniej nie na długo. W ostatnich latach dowiedziono, że to właśnie motywacja wewnętrzna jest nawet 3 razy efektywniejsza niż oferowanie pracownikom nagród materialnych za osiągnięte wyniki. Czym jest więc motywacja wewnętrzna?

  Składa się ona przede wszystkim z poczucia docenienia starań i sukcesów – pochwała to najtańszy dostępny motywator. Mało tego, wprost proporcjonalnie do samooceny pracownika rośnie jego pewność siebie, a jednocześnie dąży on do podtrzymania zdobytego statusu i mierzy coraz wyżej.

  Doceniony pracownik czuje, że robi coś dobrze, a tym samym będzie chciał robić to jeszcze lepiej i należy dać mu na to szansę, czyli zapewnić kolejny składnik motywacji wewnętrznej – możliwości rozwoju osobistego i profesjonalnego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.