Co motywuje pracowników?

Co motywuje pracowników? Przez lata odpowiedź na to pytanie brzmiała pieniądze i jeszcze więcej pieniędzy.

5 października 2017
zdjęcie - Co motywuje pracowników?

Co motywuje pracowników? Przez lata odpowiedź na to pytanie brzmiała "pieniądze i jeszcze więcej pieniędzy". Być może była to prawda ze względu na sytuację ekonomiczną, a może przez skłonność do oceniania statusu na podstawie wysokości pensji i posiadanych dóbr.

W dzisiejszych czasach natomiast, można kupić usługi, jednak nie da się kupić zapału, chęci i zaangażowania, a to przecież, czego zazwyczaj oczekujemy od pracowników.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie prowadzenie prezentacji.

 

Takie zachowania nie wynikają z zachęt czy czynników zewnętrznych, a przynajmniej nie na długo. W ostatnich latach dowiedziono, że to właśnie motywacja wewnętrzna jest nawet 3 razy efektywniejsza niż oferowanie pracownikom nagród materialnych za osiągnięte wyniki. Czym jest więc motywacja wewnętrzna?

Składa się ona przede wszystkim z poczucia docenienia starań i sukcesów – pochwała to najtańszy dostępny motywator. Mało tego, wprost proporcjonalnie do samooceny pracownika rośnie jego pewność siebie, a jednocześnie dąży on do podtrzymania zdobytego statusu i mierzy coraz wyżej.

Doceniony pracownik czuje, że robi coś dobrze, a tym samym będzie chciał robić to jeszcze lepiej i należy dać mu na to szansę, czyli zapewnić kolejny składnik motywacji wewnętrznej – możliwości rozwoju osobistego i profesjonalnego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.