Co to jest stres oksydacyjny

Termin stres oksydacyjny często pojawia się w tekstach naukowych jak i prasie, mimo to nie zawsze jasne jest to, jaki ma on wpływ na nasze zdrowie

Gamma - Co to jest stres oksydacyjny

    Termin „stres oksydacyjny” często pojawia się w tekstach naukowych jak i prasie, mimo to nie zawsze jasne jest to, jaki ma on wpływ na nasze zdrowie. Ostatnie badania wskazują, że może być jedną z głównych przyczyn raka, więc zrozumienie, czym on jest i jak sobie z nim radzić może być dobrym sposobem na utrzymanie zdrowia i formy.

    Oksydacja to zachodzący w naszym ciele proces związany z przetwarzaniem tlenu, którym oddychamy. W jego wyniku powstają tak zwane wolne rodniki, których nadmiar powoduje nacisk lub uszkodzenia w sąsiednich komórkach organizmu.

     

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

     

    Stan braku równowagi pomiędzy działaniem reaktywnych form tlenu a zdolnością detoksykacji nazywamy stresem oksydacyjnym. Stres oksydacyjny odgrywa kluczową rolę w wolno rodnikowej teorii starzenia, jednak nie istnieją naukowe dowody na jej poparcie w przypadku gatunku ludzkiego.

    Niektórzy postulują stosowanie antyoksydantów w zapobieganiu stresowi oksydacyjnemu i powodowanym przez niego chorobą u ludzi, lecz ta metoda także wzbudza kontrowersje w środowisku naukowym.

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
    Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
    Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
    Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
    Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza