Sposoby radzenia sobie ze stresem w szkole

Za czasów szkolnych każdy z nas doświadczał lub wciąż doświadcza stresu związanego ze środowiskiem szkolny lub z samą edukacją.

zdjęcie - Sposoby radzenia sobie ze stresem w szkole

Za czasów szkolnych każdy z nas doświadczał lub wciąż doświadcza stresu związanego ze środowiskiem szkolny lub z samą edukacją.

Faktem jest jednak, że stres związany z nauką może jedynie pogorszyć relacje z otoczeniem a tym samym problem się zaogni. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, na niknięcie tego zjadającego nerwy uczucia, kiedy na ostatnią chwilę próbujemy upchnąć możliwie najwięcej informacji.

Mimo, iż każdy ma pełną świadomość, że największym wrogiem dobrze zdanego egzaminu jest nauka na ostatnią chwilę, w pośpiechu i dodatkowo do późnych godzin nocnych. Niewielu z nas jednak wprowadza w życie zmiany, które bardzo szybko zniwelowałyby nadmierny stres związany z niedostatecznym przygotowaniem.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

 

Proste sposoby, które pomogą nam w spokojnej nauce to między innymi zadbanie o dobry sen - w grę nie wchodzi "zarywanie nocek", to między godziną 23 a 1 w nocy odbywa się najlepszej jakości sen, a tylko on zapewni nam wystarczającą czystość umysłu, by szybciej i łatwiej opanować temat. Niezwykle ważne jest także odżywanie i zapewnienie odpowiedniego nawodnienia organizmu - wszystkie te czynniki składają się na sprawność umysłową.

Dodatkowo, jeśli zależy nam na szybkim ulżeniu stresu, najlepiej podjąć przynajmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej. Ruch wspomoże także aktywność mózgu, dzięki czemu łatwiej zapamiętamy nowe zagadnienia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.