Sposoby radzenia sobie ze stresem w szkole

Za czasów szkolnych każdy z nas doświadczał lub wciąż doświadcza stresu związanego ze środowiskiem szkolny lub z samą edukacją.

Gamma - Sposoby radzenia sobie ze stresem w szkole

  Za czasów szkolnych każdy z nas doświadczał lub wciąż doświadcza stresu związanego ze środowiskiem szkolny lub z samą edukacją.

  Faktem jest jednak, że stres związany z nauką może jedynie pogorszyć relacje z otoczeniem a tym samym problem się zaogni. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, na niknięcie tego zjadającego nerwy uczucia, kiedy na ostatnią chwilę próbujemy upchnąć możliwie najwięcej informacji.

  Mimo, iż każdy ma pełną świadomość, że największym wrogiem dobrze zdanego egzaminu jest nauka na ostatnią chwilę, w pośpiechu i dodatkowo do późnych godzin nocnych. Niewielu z nas jednak wprowadza w życie zmiany, które bardzo szybko zniwelowałyby nadmierny stres związany z niedostatecznym przygotowaniem.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

   

  Proste sposoby, które pomogą nam w spokojnej nauce to między innymi zadbanie o dobry sen - w grę nie wchodzi "zarywanie nocek", to między godziną 23 a 1 w nocy odbywa się najlepszej jakości sen, a tylko on zapewni nam wystarczającą czystość umysłu, by szybciej i łatwiej opanować temat. Niezwykle ważne jest także odżywanie i zapewnienie odpowiedniego nawodnienia organizmu - wszystkie te czynniki składają się na sprawność umysłową.

  Dodatkowo, jeśli zależy nam na szybkim ulżeniu stresu, najlepiej podjąć przynajmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej. Ruch wspomoże także aktywność mózgu, dzięki czemu łatwiej zapamiętamy nowe zagadnienia.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.