Techniki motywacyjne w zarządzaniu

Gamma - Techniki motywacyjne w zarządzaniu

  Jeśli zależy ci na zwiększeniu poziomu motywacji swoich pracowników, lecz nie wiesz jak to osiągnąć, to poniżej znajdziesz listę przykładowych rozwiązań, które mają na celu poprawę wydajności pracowników poprzez zapewnienie im właściwych warunków pracy.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  1. Zadbaj o to by środowisko, w którym pracują sprzyjało kreatywności i panowały w nim zdrowe relacje międzyludzkie. Zachęcaj pracowników do integrowania się i pracy zespołowej, zadbaj o to by wszystkie potrzebne narzędzia i materiały były łatwo dostępne. Jeśli pojawią się konflikty, spróbuj wejść w rolę mediatora i wypracować polubowne rozwiązanie. Zintegrowany zespół, w którym dochodzi do wymiany pomysłów i poglądów jest wydajniejszy niż każdy z pracowników z osobna, szczególnie, jeśli stoją przed nimi zadania wymagające kreatywnego podejścia

  2. Wyznaczaj jasne cele, możliwe do realizacji w określonym okresie czasu, to ważne, bo jeśli zadania będą zbyt wymagające pracownicy mogą poczuć się zniechęceni niepowodzeniami. Cel, do którego się dąży ułatwia podjęcie wysiłku, jak i pozwala dostrzec osiągane w pracy postępy.

  3. Doceniaj osiągnięcia swoich pracowników. Jeżeli dobrze się spisują to nie szczędź im pochwał, pokaż, że podoba ci się ich nastawienie, dzięki temu poczują, że ich wysiłek nie jest ci obojętny. Promowanie właściwych postaw wśród pracowników to dobry sposób na poprawę wydajności zespołu.

  4. Dbaj o rozwój swoich podwładnych. Jeśli nie będą oni odczuwali, że ich praca służy ich samodoskonaleniu się, to nie będzie ona dla nich źródłem satysfakcji. Należy zachęcać pracowników do podejmowania szkoleń oraz nabywania nowych umiejętności.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.