Techniki motywacyjne w zarządzaniu

zdjęcie - (the_title())

Jeśli zależy ci na zwiększeniu poziomu motywacji swoich pracowników, lecz nie wiesz jak to osiągnąć, to poniżej znajdziesz listę przykładowych rozwiązań, które mają na celu poprawę wydajności pracowników poprzez zapewnienie im właściwych warunków pracy.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

  1. Zadbaj o to by środowisko, w którym pracują sprzyjało kreatywności i panowały w nim zdrowe relacje międzyludzkie. Zachęcaj pracowników do integrowania się i pracy zespołowej, zadbaj o to by wszystkie potrzebne narzędzia i materiały były łatwo dostępne. Jeśli pojawią się konflikty, spróbuj wejść w rolę mediatora i wypracować polubowne rozwiązanie. Zintegrowany zespół, w którym dochodzi do wymiany pomysłów i poglądów jest wydajniejszy niż każdy z pracowników z osobna, szczególnie, jeśli stoją przed nimi zadania wymagające kreatywnego podejścia

  2. Wyznaczaj jasne cele, możliwe do realizacji w określonym okresie czasu, to ważne, bo jeśli zadania będą zbyt wymagające pracownicy mogą poczuć się zniechęceni niepowodzeniami. Cel, do którego się dąży ułatwia podjęcie wysiłku, jak i pozwala dostrzec osiągane w pracy postępy.

  3. Doceniaj osiągnięcia swoich pracowników. Jeżeli dobrze się spisują to nie szczędź im pochwał, pokaż, że podoba ci się ich nastawienie, dzięki temu poczują, że ich wysiłek nie jest ci obojętny. Promowanie właściwych postaw wśród pracowników to dobry sposób na poprawę wydajności zespołu.

  4. Dbaj o rozwój swoich podwładnych. Jeśli nie będą oni odczuwali, że ich praca służy ich samodoskonaleniu się, to nie będzie ona dla nich źródłem satysfakcji. Należy zachęcać pracowników do podejmowania szkoleń oraz nabywania nowych umiejętności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.