Trudne rozmowy z pracownikami szkolenie

Gamma - Trudne rozmowy z pracownikami szkolenie

  W każdym miejscu pracy, bez względu na niezawodność zespołu, dochodzi do trudnych sytuacji, takich jak obniżenie efektywności, powtarzalne niewywiązywanie się z obowiązków czy niesubordynacja. Powodów może być wiele, jednak zawsze pierwszym krokiem powinna być rozmowa z osobą stwarzającą problemy, a te nigdy nie należą do łatwych.

  Przed wezwaniem pracownika na rozmowę warto wypisać w punktach błędy, które popełnił, rzeczy lub zachowania, które musi zmienić w swoim zachowaniu. Bardzo ważnym jest, aby wiedzieć, czego się od pracownika oczekuje, a więc zapisanie celów rozmowy, czego się po niej spodziewamy i w jakim okresie czasu jest bardzo ważne. Po przedstawieniu swoich przemyśleń na temat pracy podopiecznego zawsze należy wysłuchać jego wersji wydarzeń.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  Takie rozmowy należą do trudnych między innymi ponieważ często okazuje się, że bardzo ciężka sytuacja rodzinna wpływa na efektywność pracownika. Niełatwym jest też działanie według zasady równego traktowania wobec wszystkich pracowników.

  Oczywiście, menedżer czy pracodawca powinien wykazać zrozumienie, współczucie nawet, lecz nie może zapominać, że życie prywatne pracownika nie może wpływać na jego pracę.

  Warto pracownikowi przedstawić swoje założenia i oczekiwania względem niego, oraz wspólnie ustalić deadline tych zmian, biorąc pod uwagę powody, dla których odbyła się rozmowa.

  Ważny, jest także, aby w miarę możliwości pomóc pracownikowi w wymyśleniu sposobu poradzenia sobie z problemami, jak na przykład zaproponowanie dodatkowych szkoleń, lub tymczasowej zmiany wymiaru pracy, czy zaproponowanie kilku dni home-office, jeśli to możliwe.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.