Ceny transferowe szkolenie

Pojęcie jakim są ceny transferowe, jest bardzo często wykorzystywane w różnego rodzaju typach sytuacji związanych z podatkami. Zacznijmy jednak wszystko od początku. Podatki to sposób zarabiania państwa, na życiu obywateli. Są ono obowiązkowym świadczeniem jakie należy ponosić w celu możliwości życia na dany terenie. Z teoretycznego punkty widzenia, mają one za zadanie służyć nam w ramach pokrywania wydatków na potrzeby dobra publicznego. 

zdjęcie - Ceny transferowe szkolenie
 
Pojęcie jakim są ceny transferowe, jest bardzo często wykorzystywane w różnego rodzaju typach sytuacji związanych z podatkami. Zacznijmy jednak wszystko od początku. Podatki to sposób zarabiania państwa, na życiu obywateli. Są ono obowiązkowym świadczeniem jakie należy ponosić w celu możliwości życia na dany terenie.

Z teoretycznego punkty widzenia, mają one za zadanie służyć nam w ramach pokrywania wydatków na potrzeby dobra publicznego.
 
Mowa tutaj o wszelakiego rodzaju budynkach, czy też instytucjach państwowych, ale także np. o drogach po jakich się przemieszczamy. Z punktu widzenia zarówno pracownika, jak i pracodawcy są one „smutnym” obowiązkiem wiążącym się z dodatkowymi wydatkami. Jednakże mało kto zdaje sobie sprawę, że mają one także pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Ze słowem podatki wiąże się właśnie pojęcie cen transferowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Choć oficjalnie nie zostało ono dodane do definicji wprawie podatkowym, to jest ono bardzo ważne dla wielu przedsiębiorców. Wiąże się ono z ceną jaka jest nakładana przez dane przedsiębiorstwo na różnego rodzaju dobra lub usługi, które są wydawane przez inny podmiot. Podstawą w tym przypadku jest prawidłowe przydzielanie owych cen w księgach rachunkowych, gdyż jakiekolwiek błędy mogą być podstawa do nałożenia kary.

Tak naprawdę choć samo pojęcie nie jest oficjalnie przyjęte to ma ono bardzo długą historie. Już pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w podstawach nauk o zarządzaniu przedsiębiorstwem.
 
Pierwotnie uważano za nie ceny dóbr i usług pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami. Aktualnie choć owa definicja nie zmieniła się tak bardzo, to została ona bardziej rozbudowana i dostosowana do aktualnych potrzeb. Dlatego tez obecnie pojęcie cen transferowych obejmuje również wymiany między podmiotami, których to siedziba znajduje się w rożnych miejscach na świecie.

Chcąc dowiedzieć się więcej o cenach transferowych warto udać się na różnego rodzaju kursy z tej tematyki, które przekażą nam całą wiedzę praktyczna i teoretyczną dotyczącą ich zastosowania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.