Kodeks pracy szkolenia

Kodeks pracy stanowi zbiór wszelkich przepisów, które związane są z prawem pracy. Wśród tych przepisów dowiemy się szczegółowo, jakie pracodawca ma prawa i obowiązki względem zatrudnianej osoby, ale również, jakie prawa i obowiązki ma pracownik względem zatrudniającego. Dodatkowo, kodeks pracy jasno określa również zasady, na jakich powinna odbywać się współpraca pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. 

   
  Kodeks pracy stanowi zbiór wszelkich przepisów, które związane są z prawem pracy. Wśród tych przepisów dowiemy się szczegółowo, jakie pracodawca ma prawa i obowiązki względem zatrudnianej osoby, ale również, jakie prawa i obowiązki ma pracownik względem zatrudniającego.

  Dodatkowo, kodeks pracy jasno określa również zasady, na jakich powinna odbywać się współpraca pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. Tutaj jednak warto nadmienić, że nie wszystkie umowy są dookreślone przez prawo pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Takim wyjątkiem są np. umowy cywilno-prawne, jak umowa zlecenia czy umowa o dzieło. Chcąc zasięgnąć szczegółowych informacji w tym zakresie, należy odnieść się do zapisów w kodeksie cywilnym, który to reguluje właśnie umowy zlecenia czy umowy o dzieło. Dobra znajomość aktualnych przepisów prawa pracy coraz częściej przydaje się nie tylko pracodawcom, ale również pracownikom.
   
  Dodatkowo, zapisy również w tym kodeksie zmieniają się co pewien czas. Dlatego warto aktualizować swoja wiedzę na ten temat, regularnie zapoznawać się z nowelizacjami w ustawach, a także warto wybrać się na omawiające szczegółowo kodeks pracy szkolenia. Podczas takich szkoleń uczestnicy mogą dowiedzieć się o wszelkich nowościach i zmianach dotyczących relacji pracownik-pracodawca.
   
  Omawiane są zagadnienia nie tylko związane ściśle z kodeksem pracy, ale również z kodeksem cywilnym w zakresie zapisów odnoszących się do świadczenia pracy na czyjąś rzecz, a także korzystania odpłatnie z czyjejś pracy. Pozwala to na zdobycie aktualnej, pełnej wiedzy na tematy związane z prawem pracy, a także umożliwia poszerzanie już zdobytych wcześniej informacji na ten temat.
   
  Ponadto, szczegółowo interpretujące kodeks pracy szkolenia poparte są interesującymi przykładami z życia przedsiębiorstw i pracowników dzięki czemu uczestnicy kursów mogą jeszcze lepiej zrozumieć omawiane tematy i zagadnienia, odnosząc je do rzeczywistych sytuacji. Pozwala to na szybsze i trafniejsze wykorzystanie przepisów prawa pracy przez osoby, które uczestniczyły w kursie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.