Kodeks pracy szkolenia

Kodeks pracy stanowi zbiór wszelkich przepisów, które związane są z prawem pracy. Wśród tych przepisów dowiemy się szczegółowo, jakie pracodawca ma prawa i obowiązki względem zatrudnianej osoby, ale również, jakie prawa i obowiązki ma pracownik względem zatrudniającego. Dodatkowo, kodeks pracy jasno określa również zasady, na jakich powinna odbywać się współpraca pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. 

18 czerwca 2018
zdjęcie - Kodeks pracy szkolenia
 
Kodeks pracy stanowi zbiór wszelkich przepisów, które związane są z prawem pracy. Wśród tych przepisów dowiemy się szczegółowo, jakie pracodawca ma prawa i obowiązki względem zatrudnianej osoby, ale również, jakie prawa i obowiązki ma pracownik względem zatrudniającego.

Dodatkowo, kodeks pracy jasno określa również zasady, na jakich powinna odbywać się współpraca pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. Tutaj jednak warto nadmienić, że nie wszystkie umowy są dookreślone przez prawo pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Takim wyjątkiem są np. umowy cywilno-prawne, jak umowa zlecenia czy umowa o dzieło. Chcąc zasięgnąć szczegółowych informacji w tym zakresie, należy odnieść się do zapisów w kodeksie cywilnym, który to reguluje właśnie umowy zlecenia czy umowy o dzieło. Dobra znajomość aktualnych przepisów prawa pracy coraz częściej przydaje się nie tylko pracodawcom, ale również pracownikom.
 
Dodatkowo, zapisy również w tym kodeksie zmieniają się co pewien czas. Dlatego warto aktualizować swoja wiedzę na ten temat, regularnie zapoznawać się z nowelizacjami w ustawach, a także warto wybrać się na omawiające szczegółowo kodeks pracy szkolenia. Podczas takich szkoleń uczestnicy mogą dowiedzieć się o wszelkich nowościach i zmianach dotyczących relacji pracownik-pracodawca.
 
Omawiane są zagadnienia nie tylko związane ściśle z kodeksem pracy, ale również z kodeksem cywilnym w zakresie zapisów odnoszących się do świadczenia pracy na czyjąś rzecz, a także korzystania odpłatnie z czyjejś pracy. Pozwala to na zdobycie aktualnej, pełnej wiedzy na tematy związane z prawem pracy, a także umożliwia poszerzanie już zdobytych wcześniej informacji na ten temat.
 
Ponadto, szczegółowo interpretujące kodeks pracy szkolenia poparte są interesującymi przykładami z życia przedsiębiorstw i pracowników dzięki czemu uczestnicy kursów mogą jeszcze lepiej zrozumieć omawiane tematy i zagadnienia, odnosząc je do rzeczywistych sytuacji. Pozwala to na szybsze i trafniejsze wykorzystanie przepisów prawa pracy przez osoby, które uczestniczyły w kursie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.