Szkolenie – rekrutacja i selekcja pracowników

W ostatnich latach zaczęliśmy uważać, że dobrym rozwiązaniem na wszystkie bolączki menadżerów wyższego szczebla, dyrektorów i prezesów jest zorganizowane, tematyczne szkolenie. Rekrutacja i selekcja pracowników błyskawicznie stały się kolejnymi obszarami, w zakresie których rozszerzamy kompetencje naszych podwładnych, odpowiedzialnych za te działania. Sama wiedza to jednak nie wszystko – w procesie rekrutacji absolutnie niezbędne są kompetencje miękkie! Jakimi konkretnie powinna się wykazywać osoba, która będzie rekrutować do Twojej firmy nowych ludzi?

 

W ostatnich latach zaczęliśmy uważać, że dobrym rozwiązaniem na wszystkie bolączki menadżerów wyższego szczebla, dyrektorów i prezesów jest zorganizowane, tematyczne szkolenie. Rekrutacja i selekcja pracowników błyskawicznie stały się kolejnymi obszarami, w zakresie których rozszerzamy kompetencje naszych podwładnych, odpowiedzialnych za te działania. Sama wiedza to jednak nie wszystko - w procesie rekrutacji absolutnie niezbędne są kompetencje miękkie!

Jakimi konkretnie powinna się wykazywać osoba, która będzie rekrutować do Twojej firmy nowych ludzi?

Doświadczenie, lista poprzednich pracodawców oraz wykonywane dotychczas obowiązki to oczywiście kluczowe kwestie, jednak w codziennej pracy liczy się również wielozadaniowość, umiejętność pracy pod presją i w grupie, zdolność delegowania zadań czy też przyjacielska postawa wobec innych członków teamu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Rekrutacją kandydatów powinna zająć się osoba, która sama wykazuje się właśnie tymi cechami! Osobie efektywnej i proaktywnej łatwiej będzie ocenić, czy człowiek, który przyszedł na rozmowę, dorówna jej pod tym względem.

Każda rozmowa rekrutacyjna - nawet ta przez telefon bądź w formie videokonferencji - to ogromny stres. Na tak zwaną „pierwszą linię” wyślij więc człowieka empatycznego, szeroko uśmiechniętego, który w kilka chwil potrafi rozładować wywołany zaistniałą sytuacją nerwy.

Wielu kandydatów wypada na rozmowach kiepsko nie dlatego, że brak im kwalifikacji, lecz zaczyna ich zjadać niepotrzebny stres. Konfrontując im z kimś, kto da im poczucie komfortu, zwiększasz szansę, że pokażą się od najlepszej strony.

Nie zapominajmy również o tym, że człowiek odpowiedzialny za rekrutację musi być doskonale zaznajomiony ze specyfiką danego stanowiska. Dobra znajomość zakresu obowiązków czy narzędzi, jakimi przyszły pracownik będzie się posługiwał to podstawa udanej rekrutacji. Branża HR-owa stale ewoluuje i rozwija się, a jedną z najlepszych opcji, by opanować całą wiedzę jest właśnie szkolenie.

Rekrutacja i selekcja pracowników to ogromna odpowiedzialność, która wymaga także kompetencji miękkich - zamiast zatem wysyłać na kurs losową osobę, postaw na człowieka empatycznego i otwartego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.