Szkolenie – rekrutacja i selekcja pracowników

W ostatnich latach zaczęliśmy uważać, że dobrym rozwiązaniem na wszystkie bolączki menadżerów wyższego szczebla, dyrektorów i prezesów jest zorganizowane, tematyczne szkolenie. Rekrutacja i selekcja pracowników błyskawicznie stały się kolejnymi obszarami, w zakresie których rozszerzamy kompetencje naszych podwładnych, odpowiedzialnych za te działania. Sama wiedza to jednak nie wszystko – w procesie rekrutacji absolutnie niezbędne są kompetencje miękkie! Jakimi konkretnie powinna się wykazywać osoba, która będzie rekrutować do Twojej firmy nowych ludzi?

   

  W ostatnich latach zaczęliśmy uważać, że dobrym rozwiązaniem na wszystkie bolączki menadżerów wyższego szczebla, dyrektorów i prezesów jest zorganizowane, tematyczne szkolenie. Rekrutacja i selekcja pracowników błyskawicznie stały się kolejnymi obszarami, w zakresie których rozszerzamy kompetencje naszych podwładnych, odpowiedzialnych za te działania. Sama wiedza to jednak nie wszystko - w procesie rekrutacji absolutnie niezbędne są kompetencje miękkie!

  Jakimi konkretnie powinna się wykazywać osoba, która będzie rekrutować do Twojej firmy nowych ludzi?

  Doświadczenie, lista poprzednich pracodawców oraz wykonywane dotychczas obowiązki to oczywiście kluczowe kwestie, jednak w codziennej pracy liczy się również wielozadaniowość, umiejętność pracy pod presją i w grupie, zdolność delegowania zadań czy też przyjacielska postawa wobec innych członków teamu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Rekrutacją kandydatów powinna zająć się osoba, która sama wykazuje się właśnie tymi cechami! Osobie efektywnej i proaktywnej łatwiej będzie ocenić, czy człowiek, który przyszedł na rozmowę, dorówna jej pod tym względem.

  Każda rozmowa rekrutacyjna - nawet ta przez telefon bądź w formie videokonferencji - to ogromny stres. Na tak zwaną „pierwszą linię” wyślij więc człowieka empatycznego, szeroko uśmiechniętego, który w kilka chwil potrafi rozładować wywołany zaistniałą sytuacją nerwy.

  Wielu kandydatów wypada na rozmowach kiepsko nie dlatego, że brak im kwalifikacji, lecz zaczyna ich zjadać niepotrzebny stres. Konfrontując im z kimś, kto da im poczucie komfortu, zwiększasz szansę, że pokażą się od najlepszej strony.

  Nie zapominajmy również o tym, że człowiek odpowiedzialny za rekrutację musi być doskonale zaznajomiony ze specyfiką danego stanowiska. Dobra znajomość zakresu obowiązków czy narzędzi, jakimi przyszły pracownik będzie się posługiwał to podstawa udanej rekrutacji. Branża HR-owa stale ewoluuje i rozwija się, a jedną z najlepszych opcji, by opanować całą wiedzę jest właśnie szkolenie.

  Rekrutacja i selekcja pracowników to ogromna odpowiedzialność, która wymaga także kompetencji miękkich - zamiast zatem wysyłać na kurs losową osobę, postaw na człowieka empatycznego i otwartego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.