Szkolenie kontrola zarządcza

Kontrolę zarządczą można rozpatrywać w dwóch kontekstach. Pierwszy z nich odnosi się do elementu samego zarządzania oraz jego aspektu jakim jest kontrolowanie. W tym przypadku kontrola zarządcza pełni rolę pewnych technik oraz elementów mających za zadanie dążenie do osiągnięcia ustalonego celu.

zdjęcie - Szkolenie kontrola zarządcza
 
Kontrolę zarządczą można rozpatrywać w dwóch kontekstach. Pierwszy z nich odnosi się do elementu samego zarządzania oraz jego aspektu jakim jest kontrolowanie. W tym przypadku kontrola zarządcza pełni rolę pewnych technik oraz elementów mających za zadanie dążenie do osiągnięcia ustalonego celu.

Ma ona wspomagać prowadzenie przedsiębiorstwa w celu uzyskiwania określonych rezultatów, dzięki czemu można bez trudu zauważyć, jak ważne jest ona dla firmy. Takie działania ciągną za sobą pewną odpowiedzialność w stosunku do osób, które dokonują takowej kontroli.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Jeżeli popełnią oni błąd może to kosztować dane przedsiębiorstwo ogromną cenę. Dlatego też starając się o taka posadę należy wcześniej głęboko przeanalizować swoją odporność na stres, oraz zdolność do podejmowania decyzji.

Przejdźmy jednak do drugiego aspektu, jaki kojarzony jest z kontrolą zarządczą. Mowa tutaj o dość szczególnym reżimu prawnym, na który składają się różnego rodzaju normy prawne. W efekcie doprowadzają one do dodatkowych obowiązków jakie są wystosowane do pewnej grupy adresatów. Mają zastosowanie w rożnych sytuacjach, co tylko podkreśla ich uniwersalność oraz efektywność działania.
 
Wspomniane elementy muszą być ze sobą połączone, dość szczególnym elementem a mianowicie muszą one być z sektora finansów publicznych. Całość realizowana jest zgodnie z artykułem 68 ustawy o finansach publicznych, gdyż to ich dotyczy kontrola zarządcza. Chcąc więc wydzielić cele jakie pełni ona w tej grupie, można wyróżnić wśród nich takie aspekty jak m. in. ocenę zgodności z działaniem zgodnie z danymi przepisami prawnymi, sprawdzenie skuteczności oraz efektywności działania, a także określenie wiarygodności sprawozdań.
 
Oprócz tego możemy także wyróżnić w niej dość ważny aspekt jakim jest zarządzanie ryzykiem, które to przyczynia się do ochrony przedsiębiorstwa przed różnego rodzaju aspektami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Podsumowując kontrola zarządcza to kluczowy element dla prowadzenia różnego rodzaju działalności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.