Budowa

Terminem budowa określa się wykonywanie po otrzymaniu stosownego pozwolenia, według określonego planu obiektu budowlanego. Tym mianem określa się również wszystkie prace związane z jego przebudową, rozbudową czy nadbudową.

Gamma - Budowa

Budowa


Budowy nie można rozpocząć ot tak sobie kiedy tylko mamy na to ochotę i odpowiednie środki finansowe, bowiem jej rozpoczęcie reguluje dość szczegółowo polskie prawo.

Podstawowe i od lat niezmienne zasady rozpoczynania takich prac zawarte są w ustawie z dnia 7 lipca 1994 roku o prawie budowlanym.

Oczywiście do dnia dzisiejszego pewne rzeczy kilkukrotnie podlegały zmianom, jednak duża część zapisów tej ustawy aktualna jest do dnia dzisiejszego.

Ustawa bardzo konkretnie określa całe postępowanie poprzedzające budowę, zasady jej realizacji i postępowanie po zakończeniu budowy oraz normuje działalność w tym zakresie. Poza ustawą są również inne dokumenty prawne regulujące te kwestię.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:Należą do nich:

  • przepisy techniczno -budowlane
  • przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej,
  • przepisy dotyczące bhp oraz wiele innych przepisów aktualnych i prawnie wiążących, norm, opracowań techniczno-budowlanych, aprobat technicznych, decyzji administracyjnych, ekspertyz i innych dokumentów, stanowiących o polskim prawie.

By rozpocząć budowę musi zostać wydane zlecenie przez inwestora, którego prawa i obowiązku również regulowane są odpowiednią ustawą (artykuł 18 o prawie budowlanym).

Inwestor wydając zlecenie budowy zobowiązuje się do jej nadzoru oraz zapewnienia wszelkimi możliwymi środkami bezpieczeństwa wykonywanych tam prac.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W raz ze zmianami w przepisach dotyczących zawierania umów cywilno-prawnych pojawi pojawiło się sporo kwestii problematycznych. Tymi zagadnieniami zajmuje się to szkolenie UMOWY CYWILNOPRAWNE W PRAKTYCE

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:Ważnymi osobami na każdej budowie, którzy spełniają samodzielne funkcję oraz w niektórych obszarach mogą podejmować wiążące i samodzielne decyzje są:

  • projektant
  • kierownik budowy oraz ewentualnie kierownicy poszczególnych prac budowlanych
  • w przypadkach gdy jest to wymagane odpowiednią ustawą na budowie obecny powinien być również inspektor nadzoru inwestorskiego.

Bardzo często zdarza się, że poza tymi osobami na budowie konieczna jest konsultacja innych specjalistów takich jak geodeta czy archeolog, wówczas i oni zjawiają się przy budowie w odpowiednim momencie.

Jak skutecznie i sprawnie zarządzać magazynem? Międzynarodowe prawo przewozowe - reklamacja i odszkodowania. Jak sprawnie windykować należności? Bezpieczeństwo prawnie w kontraktowaniu i realizacji usług transportowych. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu, logistyki i prawa!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.