Co mówi prawo o obowiązkach i uprawnieniach mistrza?

Mistrz produkcji – to dzisiaj praca, o której coraz więcej się mówi, ponieważ daje realne szanse na całkiem niezłe zarobki. Kim jednak jest w zasadzie ten mistrz produkcji? Jak wyglądają jego obowiązki? Czy powinien on przejść jeszcze jakieś szkolenia? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania…

zdjęcie - (the_title())


Co mówi prawo o obowiązkach i uprawnieniach mistrza?

Mistrz produkcji - to dzisiaj praca, o której coraz więcej się mówi, ponieważ daje realne szanse na całkiem niezłe zarobki. Kim jednak jest w zasadzie ten mistrz produkcji? Jak wyglądają jego obowiązki? Czy powinien on przejść jeszcze jakieś szkolenia? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania...

Kim jest kierownik produkcji i jak przedstawiają się jego obowiązki?

Generalnie jest to osoba, która sprawuje pieczę nad danym odcinkiem produkcji - zarówno pod kątem dbałości o maszyny jak i pracowników tam się znajdujących. Zasadniczo nie ma wymogów prawnych odnośnie danej osoby- firmy zatrudniają, kogo chcą. Jedyne co - taka osoba powinna znać wszelkie normy BHP.

Kim zatem najczęściej są te osoby? Zasadniczo część fabryk na takim stanowisku zatrudnia bardziej inżynierów - oni od razu są w stanie zmaksymalizować efektywność. Inne fabryki jednak stawiają raczej na typowo pojętych brygadzistów - takie osoby raczej zarządzają zespołem ludzi, rozdzielając zadania, rozliczając z pracy, motywując, słuchając skarg i zażaleń.

A nad nimi najczęściej stoi jakiś inżynier, który ma pod sobą kilku takich brygadzistów z zespołami. Wówczas brygadzista ma także obowiązek sprawdzania maszyn i ich oceny pod kątem stanu technicznego, jednak bardziej ocena polega na tym, czy są wydajne czy nie i kiedy wezwać inżyniera.

Szkolenie dla mistrzów - jakie i kiedy?

Teraz pozostaje jeszcze kwestia, czy i kto oraz ewentualnie kiedy powinien zainwestować w szkolenia dla mistrzów produkcji. Otóż powinien się o to postarać ze swojej strony sam inżynier czy też osoba chcąca podjąć takie stanowisko choćby po to, aby właśnie zorientować się dokładniej, jak przedstawia się zakres obowiązków i codzienna praca.

Dalej warto jeszcze rozważyć szkolenie dla brygadzistów w momencie jeśli mamy świetnych kandydatów albo już doskonałych pracowników na tym stanowisku i czujemy, że jeśli podniesiemy trochę ich umiejętności interpersonalne itp, to naprawdę zyskamy już doskonałą atmosferę, bezpieczeństwo i jakość na danym odcinku linii produkcyjnej. Warto jeszcze rozważyć szkolenia dla kierowników z konkretnej pracy właśnie na danym stanowisku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.