Co musi zawierać etykieta produktu spożywczego?

Każdy producent żywności musi spełniać określone wymogi jeśli chodzi o produkcję i znakowanie swoich produktów. Wszystkie ta kwestie uregulowane są prawnie, a za nie przestrzeganie przepisów grożą dotkliwe kary.

zdjęcie - (the_title())


Co musi zawierać etykieta produktu spożywczego?

Każdy producent żywności musi spełniać określone wymogi jeśli chodzi o produkcję i znakowanie swoich produktów. Wszystkie ta kwestie uregulowane są prawnie, a za nie przestrzeganie przepisów grożą dotkliwe kary. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby znać wszelkie przepisy i wiedzieć czego się wystrzegać i o czym pamiętać.

Każdy produkt spożywczy powinien posiadać etykietę na której zawiera się wszystkie istotne informacje. Podstawowe z nich to nazwa żywności, gdzie przedstawiona jest nazwa produktu, np płatki owsiane czy mąka. Jest to ważne ponieważ konsument musi wiedzieć co kupuję i nie może być nazw własnych które zostały wymyślone przez producenta.

Następną kwestią są wykazy składników, które muszą znajdować się na etykiecie. Ogólna przyjętą zasadą wśród producentów jest to, że na początku listy wymienia się produkty których jest procentowo najwięcej. W każdym wykazie składników powinno znajdować się słowo które podkreśla tenże skład.

Najczęściej stosowane są słowa SKŁADNIK lub WYKAZ SKŁADNIKÓW. Oczywiście należy pamiętać również, za produkty jednoskładnikowe takiego wykazu nie wymagają. Konieczne jest również pamiętanie o składnikach pomocniczych i substancjach alergicznych. Powinny być ona osobno wymienione, aby alergicy dokładnie wiedzieli z jakimi substancjami mają do czynienia.

Dodatkowo składniki te powinny być wyróżnione za pomocą specjalnej czcionki, wielkości bądź stylu w jakim zostały napisane. Nie można również zapomnieć o bardzo istotny kwestię jak data minimalnej trwałości i termin przydatności do spożycia. Bardzo ważne są również dane firmy i wszelkie warunki przechowywania.

Wszelkie te kwestie są obowiązkowe i wymagają od wytwórców ich przestrzegania, ponieważ w przeciwnym razie może to skończyć się wysokimi karami nakładanymi na przedsiębiorcę. Szkolenie znakowanie produktów spożywczych jest przydatne ponieważ umożliwia zdobycie wiedzę z zakresu znakowania i sprzedaży produktów spożywczych.

Szkolenie obowiązki wytwórców oraz szkolenie znakowanie produktów spożywczych są kluczowe do prowadzenia biznesów spożywczego i umożliwiają nie tylko zdobywanie większych zysków ale również zmniejszenie prawdopodobieństwa problemów z zakresu znakowania i sprzedaży.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.