Co powinna zawierać etykieta towaru?

Na co dzień naprawdę często nie myślimy o wielu rzeczach. Przykładowo najprawdopodobniej nikt z nas nie wie, że będąc poważnym przedsiębiorcą sprzedającym towary będzie musiał wiedzieć, co w zasadzie na takiej etykiecie powinno się znajdować. Dowiedzieć się tego można idąc na szkolenie znakowanie produktów spożywczych.

zdjęcie - (the_title())


Co powinna zawierać etykieta towaru?

Na co dzień naprawdę często nie myślimy o wielu rzeczach. Przykładowo najprawdopodobniej nikt z nas nie wie, że będąc poważnym przedsiębiorcą sprzedającym towary będzie musiał wiedzieć, co w zasadzie na takiej etykiecie powinno się znajdować.

Otóż oczywiście że każdy pewnie zatrudni specjalistę z zakresu reklamy i grafiki, który będzie projektować etykiety. Niemniej jednak winę za ewentualne braki informacji o tak ponosimy my. Dlatego też zdecydowanie warto się orientować, co powinno znajdować się na etykiecie produktu.

Etykieta produktu - ważny temat

Otóż standardowo dość powinna się tam znajdować generalnie nazwa danego towaru np. płatki śniadaniowe, nawet jeśli jest ona całkowicie oczywista. Będąc sprzedawanym na rynku polskim, dany produkt musi zawierać najważniejsze informacje właśnie w języku polskim. Niedopuszczalne jest zastąpienie go innym językiem.

Oczywiście także należy zaznaczyć, że generalnie to, jaki informacje znajdą się na etykiecie zależy również w dużej mierze od tego, co to w zasadzie jest za produkt. W związku z tym istotne jest, aby znać dokładne zasady etykietowania produktów. Tutaj bowiem przedstawione zostaną tylko pewne ogólniki.

A zatem idąc dalej dana etykieta musi także zawierać informacje dotyczące miejsca produkcji oraz formy produkującej daną rzecz. Trzeba także podać skład zwracając uwagę szczególnie na wszelkie alergeny oraz substancje, których obecności generalnie nie da się wydedukować na podstawie tak po prostu nazwy produktu.

Przykładowo nikt raczej nie przypuszcza, że w makaronie znajduje się śladowa ilość selera. Dalej należy jeszcze wziąć pod uwagę, że trzeba zamieścić datę produkcji, ważności i ewentualnie jeszcze instrukcję użycia

Szkolenie znakowanie produktów spożywczych

Jak zatem widać znakowanie nie jest wcale taką prostą sprawą. Warto zatem zainwestować w profesjonalne szkolenie serializacja albo szkolenie znakowanie produktów spożywczych. Warto także pomyśleć o szkoleniu określanym jako szkolenie analiza ryzyka- na pewno pomoże nam ono zarządzać firmą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.