Czy zawsze trzeba korzystać z dobrej praktyki wytwarzania w farmacji?

Odpowiednia produkcja wielu artykułów to przede wszystkim dobrze zastosowane metody i techniki. Szczególnie w przypadku takich jak na przykład leki, gdzie niezbędne jest zachowanie właściwej dawki bezpieczeństwa ma to ogromne znaczenie.

11 lutego 2020
zdjęcie - Czy zawsze trzeba korzystać z dobrej praktyki wytwarzania w farmacji?

Czy zawsze trzeba korzystać z dobrej praktyki wytwarzania w farmacji?

Odpowiednia produkcja wielu artykułów to przede wszystkim dobrze zastosowane metody i techniki. Szczególnie w przypadku takich jak na przykład leki, gdzie niezbędne jest zachowanie właściwej dawki bezpieczeństwa ma to ogromne znaczenie.

Bardzo często w tej dziedzinie stosuje się tak zwaną dobrą praktykę wytwarzania, która określa w jaki sposób najkorzystniej przeprowadzać proces produkcji, aby uzyskać zadowalające rezultaty i przede wszystkim bezpieczny produkt. Jednym z ważnych elementów stosowania dobrej praktyki jest między innymi właściwie przeprowadzona analiza ryzyka.

Dlatego też ważne jest, aby zajmujące się tym osoby posiadały zawsze jak najbardziej aktualną wiedzę. Szkolenie analiza ryzyka to jeden z lepszych sposobów na poznanie tej dziedziny i odpowiednie wykorzystywanie pozyskanej wiedzy w praktyce.

Dobra praktyka to dbanie o jak najlepszy skład leków, zgodny z recepturami i przede wszystkim bezpieczny dla człowieka. Jednocześnie nie można zapominać o tym, iż powinny być one właściwie oznaczone, co daje zainteresowanym osobom możliwość ich rozpoznania i zidentyfikowania. Kursy takie jak szkolenie znakowanie produktów spożywczych pozwalają na szybkie poznanie zasad dotyczących właściwego stosowania oznakowani w zależności od rodzaju produktów.

Wiedzę z zakresu odpowiedniej produkcji leków czy kosmetyków, ich rozpoznawania jak również przechowywania przekazują między innymi szkolenia kosmetyczne Warszawa. Osoby pracujące z kosmetykami bardzo często bowiem stosują te, które w pewnych dawkach mogą być uznawane za leki.

Muszą więc posiadać odpowiednią wiedzę, aby nie mieć żadnych wątpliwości. Obecnie odpowiednio dobrane pod względem tematycznym szkolenia są dostępne praktycznie dla każdego, zarówno dla osób zainteresowanych indywidualnym uczestnictwem w nich jak również można je zlecić jako kursy na zamówienie.

Z tej ostatniej możliwości bardzo często korzystają firmy zainteresowane przeprowadzeniem, szkoleń dla całej swojej załogi pracowniczej, aby zapewnić lepszą wiedzę i lepszy rozwój wszystkim zatrudnionym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.