Czym są przetargi publiczne?

Wiele osób zastanawia się co kryje się pod dość mglistym pojęciem zamówień publicznych. Tymczasem zamówienia publiczne są nie czym innym jak częścią finansów publicznych, która zawiera w sobie sprecyzowane rozwiązania, które dotyczą wydatkowania pieniędzy publicznych.

zdjęcie - (the_title())


Czym są przetargi publiczne?

Wiele osób zastanawia się co kryje się pod dość mglistym pojęciem zamówień publicznych. Tymczasem zamówienia publiczne są nie czym innym jak częścią finansów publicznych, która zawiera w sobie sprecyzowane rozwiązania, które dotyczą wydatkowania pieniędzy publicznych. W Polsce kwestie związane z zamówieniami publicznymi reguluje Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych.

Ustawa ta zastąpiła przepisy obowiązujące w tej materii dziesięć lat wcześniej. Ustawa wylicza aż osiem trybów, w których możliwe jest udzielanie zamówień publicznych. Tryby te to między innymi tryb dialogu konkurencyjnego, tryb negocjacji bez ogłoszenia czy też tryb zamówienia z wolnej ręki.

Jeżeli pracujemy w organizacji zajmującej się kwestiami powiązanymi z zamówieniami publicznymi, koniecznie bierzmy udział w różnego rodzaju szkoleniach lub kursach. Prawo bowiem ma to do siebie, ze dynamicznie się zmienia i trzeba być na bieżąco, jeżeli nie chcemy stracić swoich kwalifikacji zawodowych. Największy wybór szkoleń o tematyce szeroko pojętych zamówień publicznych będziemy mieli rzecz jasna w dużych miastach, takich jak na przykład Wrocław czy Warszawa.

Zamówienia publiczne szkolenia to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się jakie są podstawowe zasady udzielania zamówień publicznych. Ważne, aby szkolenie zostało poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowaną firmę z dużym doświadczeniem. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będzie ono skuteczne.

Szkolenia zamówienia publiczne mogą być czasami organizowane ze środków unijnych. Warto więc zapoznać się z możliwośćią udziału w szkoleniach dofinansowanych. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej korzystne pod względem finansowym niż samodzielne zatrudnianie firmy do przeprowadzenia szkolenia o interesującej nas tematyce.

Ważne, aby szkolenia przetargi publiczne wychodziły naprzeciw oczekiwaniom ich uczestników. Dobrze jeżeli uczestnicy szkolenia będą mieli pytania, na które osoba prowadząca szkolenie będzie potrafiła udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.