Dobre szkolenie z controllingu personalnego

Co to jest controlling personalny? To w zasadzie każdy z nas teoretycznie powinien się świetnie orientować. Niestety jednak, nasza wiedza w tym zakresie jest dość poważnie ograniczona, co stanowi dowód na to, że jeśli chcemy być właścicielami dobrze prosperującej firmy, to czeka nas jeszcze sporo pracy i wysiłku a także – wiele szkoleń i kursów.

10 czerwca 2018
zdjęcie - Dobre szkolenie z controllingu personalnego
 
Co to jest controlling personalny? To w zasadzie każdy z nas teoretycznie powinien się świetnie orientować. Niestety jednak, nasza wiedza w tym zakresie jest dość poważnie ograniczona, co stanowi dowód na to, że jeśli chcemy być właścicielami dobrze prosperującej firmy, to czeka nas jeszcze sporo pracy i wysiłku a także - wiele szkoleń i kursów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

Co to jest controlling personalny?

Otóż najprościej rzecz ujmując jest to wewnętrzny system zarządzania zasobami ludzkimi. Celowo nie przetłumaczono tu na język polski słowa controlling, ponieważ ma ono nieco inne znaczenie nić kontrola. Chodzi tu bowiem nieco bardziej o świadome nadzorowanie pracy w firmie. Dokładniej rzecz ujmując controlling personalny zajmuje się oceną pracy pracowników, dopasowaniem stanowisk i zadań do ich możliwości, optymalizacją kapitału ludzkiego. Mówiąc prościej - staniemy się dobrymi szefami. Jednak zanim to się stanie, konieczne jest naprawdę dobre szkolenie z zakresu controllingu personalnego. Czym cechować się będzie takie dobre szkolenie?

1) "normalna" cena

Przede wszystkim cena takiego szkolenia nie może być sztucznie wywindowana za wysoko albo też nie może być nadmiernie niska - takie sprawy powinny nas naprawdę zaniepokoić.

2) osoba prowadząca szkolenie

Ponadto warto sprawdzić dokładnie, jakie kompetencje ma dana osoba prowadząca szkolenie - czy rzeczywiście zna się na swojej pracy. Poprośmy o jakieś potwierdzenia ukończonych studiów czy kursów. Ważne jest także nabyte doświadczenie, szczególnie w biznesie. Warto także przed szkoleniem porozmawiać z taką osobą, dowiedzieć się, jak przeprowadza zajęcia itd.

3) firma organizująca szkolenie

Należy także odpowiednio wcześniej sprawdzić wszystko, co tylko możemy na temat firmy, która organizuje dane szkolenie. Cenną wskazówką będą tu na pewno przeróżne informacje w Internecie oraz na różnych forach a także opinie naszych znajomych po fachu. Sprawdźmy także, jakie firmy zainwestowały już w szkolenie w danej jednostce oraz czy szkolenie zakończone jest jakimś egzaminem czy inną formą sprawdzenia wiedzy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.