Gdzie można uzyskać porady w zakresie kodeksu pracy?

Znajomość kodeksu pracy jest obecnie bardzo istotna z wielu powodów. Czemu podstawowe informacje powinien znać zarówno pracownik jak i pracodawca? Co jest tak szczególnie istotnego w zakresie kodeksu pracy?

zdjęcie - (the_title())


Gdzie można uzyskać porady w zakresie kodeksu pracy?

Znajomość kodeksu pracy jest obecnie bardzo istotna z wielu powodów. Czemu podstawowe informacje powinien znać zarówno pracownik jak i pracodawca? Co jest tak szczególnie istotnego w zakresie kodeksu pracy? A przede wszystkim - gdzie uzyskać aktualną poradę prawną z zakresu kodeksu pracy? Na te wszystkie pytania odpowiemy poniżej...

Czemu znajomość kodeksu pracy jest ważna?

Cóż pracownik powinien znać kodeks pracy głównie po to, aby nie zostać nieuczciwie wykorzystanym i aby móc dochodzić swoich praw. W kodeksie bowiem bardzo jasno określone są godziny pracy, informacje i regulacje odnośnie przyznawania urlopów i wiele innych.

Warto jeszcze podkreślić, że w kodeksie zawarte są także w zasadzie wszelkie regulacje odnoście umów pracy i stosunków na linii pracodawca - pracownik. Dlatego z kolei pracodawca również musi posiadać podstawową wiedzę o kodeksie pracy. Chodzi o to, aby postępować zgodnie z prawem i nie mieć problemów w razie kontroli a także aby słusznie uchodzić za firmę szanującą pracowników.

Co jest ważne w kodeksie pracy?

Bardzo wiele, jednakże istotna szczególnie jest jedna kwestia, a mianowicie to, że kodeks pracy jest dość często aktualizowany i że takie aktualizacje powinno się dość szybko wprowadzać w życie. W związku z tym nie wystarczy raz się nauczyć kodeksu i przestać się interesować tym tematem.

Jak uzyskać poradę z zakresu kodeksu pracy?

Na początek warto się raczej skupić na nauce kodeksu pracy. Do tego celu posłużą nam szkolenia kodeks pracy oraz szkolenia prawo pracy. Powinni w nie zainwestować szczególnie osoby zajmujące kierownicze stanowiska oraz pracownicy pracujący w dziale kadr i płac.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Oczywiście organizowane są także szkolenia dopełniające w zakresie już tylko aktualizacji prawa pracy. Gdzie zaś możemy się zgłosić stricte w zakresie porad prawnych?

Otóż takie porady są możliwe do uzyskania w Głównych i Powiatowych Inspektoratach Pracy. Oczywiście zawsze także można poprosić o pomoc wykwalifikowanych prawników wyspecjalizowanych w zakresie prawa pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.