Gdzie zdobywać wiedzę z prawa farmaceutycznego?

W szeroko pojętej farmacji szczególnie jedna ustawa jest bardzo istotna. Mowa tu oczywiście o Prawie Farmaceutycznym. Co to dokładniej jest za dokument? Kto powinien mieć wiedzę na jego temat? Gdzie w ogóle możemy zdobywać wiedzę z Prawa Farmaceutycznego? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Gdzie zdobywać wiedzę z prawa farmaceutycznego?

W szeroko pojętej farmacji szczególnie jedna ustawa jest bardzo istotna. Mowa tu oczywiście o Prawie Farmaceutycznym. Co to dokładniej jest za dokument? Kto powinien mieć wiedzę na jego temat? Gdzie w ogóle możemy zdobywać wiedzę z Prawa Farmaceutycznego? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Prawo Farmaceutyczne - najważniejsze informacje

Na początek warto powiedzieć słowo o tym, czego w zasadzie dotyczy to prawo. Otóż określa ono zasady dopuszczenia do obroty leków i produktów leczniczych, określa takze : warunki badań klinicznych, warunki wytwarzania produktów, wymagania dotyczące reklamy, warunki obrotu produktami leczniczymi oraz także dodatkowo jeszcze wymagania odnośnie aptek, hurtowni farmaceutycznych itp. Mówiąc w zasadzie dość ogólnie, to prawo określa autentycznie wszystko co jest związane z produkcją i sprzedażą danego produktu farmaceutycznego.

GMP - dodatkowy dokument

Warto jeszcze dodać, że w laboratorium obowiązuje nas także GMP, czyli standardy dobrej praktyki produkcyjnej. Szczególnie istotny w tym zakresie jest aneks 15 GMP, który odnosi się do walidacji oraz kwalifikacji poszczególnych produktów.

Kto powinien znać GMP i Prawo Farmaceutyczne?

W zasadzie naprawdę wiele osób. Przede wszystkim powinni to być zarządzający i kierownicy placówek badawczych i laboratoriów. Dalej osoby zajmujące się w firmie reklamą, wysyłką, transportem i logistyką. Oprócz tego farmaceuci pracujący w aptekach, pracownicy działu do spraw jakości, aby wiedzieć kiedy i jak przeprowadzić audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym i inne procedury oraz wiele, wiele innych osób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

Gdzie zdobywać wiedzę z Prawa Farmaceutycznego?

Pytanie teraz pojawia się jednak - gdzie w zasadzie można zdobyć wiedzę z zakresu tych dwóch dokumentów? Otóż najprostszą i najsensowniejszą drogą wydają się być szkolenia. Na nich omówione zostaną najważniejsze zasady obu praw, dostosowane do funkcji jaką pełni w firmie dana osoba, a także zostanie dokładnie określone, co te prawa oznaczają w praktyce.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.