Informacje dla inwestorów

W każdej sytuacji, gdy wprowadzane są zmiany w prawie, osoby które na co dzień pracują w danej branży powinny jak najszybciej się z nimi zapoznać, aby móc je stosować odpowiednio.

Gamma - Informacje dla inwestorów

Informacje dla inwestorów


Od stycznia wprowadzono wiele zmian w ustawie prawo budowlane, która reguluje dość szczegółowo zasady wznoszenia budynków, ich remontowania i wielu podobnych prac.

Ze względu na bardzo dużą ilość zmian dla osób które na co dzień stosują prawo budowlane szkolenie będzie z pewnością najlepszym wyjściem na zapoznanie się ze zmianami i dokładne ich zrozumienie w krótkim czasie. Tych zaś jest bardzo dużo, i w znacznej części ułatwiają inwestorom prowadzenie prac.

Do tych zmian, które wymieniane są jako najważniejsze zalicza się przede wszystkim te, które dotyczą kwestii uzyskiwania pozwoleń na budowę. Przed nowelizacją ustawy były one niezbędne nawet wówczas, gdy ktoś zamierzał postawić altankę w ogrodzie czy garaż wolnostojący. Po nowelizacji tego typu inwestycje są zwolnione z konieczności uzyskiwania pozwolenia.

Należą do nich wspomniane wcześniej garaże, altanki czy też budynki gospodarcze o powierzchni do 35 mkw. Tak samo budowa basenu czy ozdobienie ogrodu oczkiem wodnym nie wymaga uzyskania zezwolenia, jeżeli ich powierzchnia nie przekroczy 50 mkw.

Duże zmiany pojawiły się także w kwestii realizacji zjazdów na posesje. Wcześniej konieczne było uzyskanie zezwolenia na budowę, a także na remont znajdującej się na nich nawierzchni.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:Obecnie zniesiono konieczność uzyskiwania pozwolenia na budowę, jedynie zjazdy z dróg krajowych i wojewódzkich wymagają zgłoszenia chęci realizacji prac. Tutaj inwestorzy także mają niespodziankę, w postaci skróconego okresu na uzyskanie tak zwanej niemej zgody.

Wcześniej należało czekać 30 dni na możliwość rozpoczęcia prac, obecnie termin na wniesienie uwag do zgłaszanych robót wynosi jedynie 21 dni.

Również remontowanie wielu obiektów będzie o wiele łatwiejsze. Nie ma bowiem konieczności uzgadniania i zgłaszania prac remontowych, jeżeli nie obejmują one ścian zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków.

Wcześniej w podobnej sytuacji należało uzyskać zezwolenie jak również zgłaszać, w zależności od charakteru obiektu, chęć ich przeprowadzenia.

Nasze Szkolenia Eksperckie z obszaru prawa budowlanego to np: szkolenie wycena nieruchomości, szkolenie prawo budowlane, szkolenie logistyka i wiele innych. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy. Zaufaj naszemu doświadczeniu

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.