Jak dbać o bezpieczeństwo przed drobnoustrojami w laboratorium?

Laboratorium to zdecydowanie jest miejsce, w którym muszą być zachowane absolutnie wszystkie wymagane najwyższe wymogi odnośnie kontroli i jakości. W związku z tym zdecydowanie wymagane jest to, aby zastosować odpowiednie testy oraz badania sprawdzające.

zdjęcie - (the_title())


Jak dbać o bezpieczeństwo przed drobnoustrojami w laboratorium?

Laboratorium to zdecydowanie jest miejsce, w którym muszą być zachowane absolutnie wszystkie wymagane najwyższe wymogi odnośnie kontroli i jakości. W związku z tym zdecydowanie wymagane jest to, aby zastosować odpowiednie testy oraz badania sprawdzające.

Generalnie w zakresie badań mikrobiologicznych prym wiedzie tutaj test ochrony przeciwdrobnoustrojowej, z zakresu chemii i fizyki natomiast coraz popularniejsza staje się obecnie metoda określana jako spektroskopia bliskiej podczerwieni.

Test ochrony przeciwdrobnoustrojowej,- najważniejsze badanie mikrobiologiczne

Na czym w ogóle polega taki test ochrony przeciwdrobnoustrojowej? Otóż umożliwia on określenie, czy w danym produkcie nie doszło do niekontrolowanego namnożenia się bakterii. Co więcej taki test ochrony przeciwdrobnoustrojowej ocenia także właśnie jakość konserwacji czyli zabezpieczenia danego produktu.

W tym momencie warto zapytać, dlaczego w zasadzie mówimy tutaj de facto o niekontrolowanym namnożeniu się bakterii ? Czy w ogóle może być jakiś kontrolowane namnożenie się bakterii? Jak najbardziej tak. Wystarczy bowiem przecież powiedzieć, że niektóre kosmetyki czy leki właśnie mają w sobie zawierać konkretne bakterie.

Spektroskopia bliskiej podczerwieni - proste i szybkie wykrywanie skażeń

Czym w zasadzie zaś zajmuje się spektroskopia bliskiej podczerwieni? Otóż w tej metodzie wykorzystywana jest wiązka promienia elektromagnetycznego, która przepuszczona przez próbkę daje konkretne widma.

Następcza analiza tych widm pozwoli nam na prawidłową ocenę, czy przypadkiem w danej próbce nie ma substancji, która nie powinna się tam znajdować. Warto w tym momencie jeszcze zaznaczyć, że spektroskopia bliskiej podczerwieni zyskała popularność przede wszystkim dzięki swoim wyjątkowym zaletom, takim jak szybkość, niska cena oraz oczywiście także wyjątkowa precyzja.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że bardzo istotną rolę w zakresie badania bezpieczeństwa w laboratorium odgrywa właśnie audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.