Kto powinien dbać o nadzór nad łańcuchem dostaw w farmacji?

Lekarstwa są produktem, od którego każdy klient wymaga działania poprawiającego stan jego zdrowia. Każdy lek posiada substancje aktywną, która posiada odpowiedni mechanizm działania na procesy zachodzące w naszym organizmie.

zdjęcie - (the_title())


Kto powinien dbać o nadzór nad łańcuchem dostaw w farmacji?

Lekarstwa są produktem, od którego każdy klient wymaga działania poprawiającego stan jego zdrowia. Każdy lek posiada substancje aktywną, która posiada odpowiedni mechanizm działania na procesy zachodzące w naszym organizmie.

Właśnie z tego powodu tak ważne jest zachowanie odpowiedniej uwagi w trakcie całego procesu tworzenia leku, aby był on w pełni bezpieczny dla pacjentów go zażywających. Również praca z substancjami aktywnymi musi być odpowiednio zaplanowana, ponieważ każda z nich posiada inne właściwości i wymaga innych warunków przechowywania, z tego względu osoby odpowiedzialne za kontrolę tych substancji posiadają bardzo ważne zadanie.

Duże znaczenie ma również łańcuch dostaw substancji czynnych. Dzięki prawidłowemu zaplanowaniu etapów dostarczania poszczególnych elementów leku możemy mieć pewność, że każda z nich będzie na jak najwyższej jakości. Za prowadzenie takiego planowania odpowiedzialne powinny być zatem osoby z wysokim doświadczeniem i wiedza.

Powinny one również przejść szkolenie analiza ryzyka, dzięki której będą mogły one zmniejszyć ryzyko uszkodzenia lub zanieczyszczenia substancji aktywnych wykorzystywanych w produkcji danego preparatu. Osoby te odpowiedzialne są nie tylko za planowanie i kontrolę, ale również za wprowadzanie nowych działań, które mają zmniejszyć ryzyko skażenia.

Muszą być to więc osoby z odpowiednią inicjatywą oraz chęcią do poprawy pracy z fabryce. Ich praca ma bowiem ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej fabryki oraz dla produktów, które później trafiają do klientów.

Na stanowisku takim powinny być osoby, które od wielu lat pracują przy wyrobie leków i dzięki temu mają ogromną wiedzę i doświadczenie, Dobrze jeśli mają one wiedzę na temat poszczególnych substancji aktywnych, ponieważ ułatwi im to wykonywanie powierzonych im zadań.

Według nas warto na miejsce to zatrudniać osoby po studiach medycznych, ponieważ będą oni mieli profesjonalną wiedzę na temat poszczególnych elementów produkcji leku oraz jego działania na organizm człowieka.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.