Jak powinna wyglądać rekrutacja wewnętrzna?

Rekrutacja wewnętrzna to dość szczególny proces rekrutacji, objawiający się właśnie tym, że całość dzieje się wewnątrz firmy. Nie dajemy tu ogłoszeń o pracę, że szukamy konkretnego pracownika, często też wcale nie przeprowadzamy rozmów kwalifikacyjnych.

zdjęcie - (the_title())


Jak powinna wyglądać rekrutacja wewnętrzna?

Rekrutacja wewnętrzna to dość szczególny proces rekrutacji, objawiający się właśnie tym, że całość dzieje się wewnątrz firmy. Nie dajemy tu ogłoszeń o pracę, że szukamy konkretnego pracownika, często też wcale nie przeprowadzamy rozmów kwalifikacyjnych.

Kiedy przeprowadzana jest tak rekrutacja i jak w zasadzie ona powinna wyglądać? Co zrobić, aby odnieść sukces w takich szkoleniach?

Na początek - specyfika rekrutacji wewnętrznej

Dzisiaj w XXI wieku praca wygląda nieraz naprawdę bardzo specyficznie. Generalnie rzecz ujmując chodzi o to, że często formowane są zespoły projektowe, które po ukończeniu danego zadania są rozwiązywane. Wiele także dzisiaj się mówi o szukaniu naturalnych uzdolnień danego kandydata.

Nie raz okazywało się, że przykładowo świetny specjalista od reklamy, hobbystycznie zajmujący się rysunkiem, może być po drobnym przeszkoleniu doskonałym grafikiem reklamowym. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że zasadniczo firmie bardziej opłaca się zmienić stanowisko pracy pracownikowi, który już zna daną firmę, niż przyjmować kolejną osobę i od nowa ją szkolić.

Wziąwszy to wszystko pod uwagę, okazuje się właśnie, że rekrutacja wewnętrzna jest doskonałym pomysłem.

Szkolenia z rekrutacji wewnętrznej

No właśnie - jednak rekrutacja wewnętrzna nie jest wcale taką prostą sprawą. Pomogą nam oczywiście w tym szkolenia z zakresu takiej rekrutacji, niemniej jednak trzeba wziąć pod uwagę, że szczególną uwagę należy na pewno tu zwrócić na pewne umiejętności psychologiczne - wyłapywania talentów, umiejętności niejako przestawiana pracowników na stanowiskach, najlepszego wykorzystania ich naturalnego potencjału. Na pewno nie są to łatwe zadania.

Szkolenia pomocnicze

Warto jeszcze wiedzieć, że w przeprowadzeniu rekrutacji wewnętrznej na pewno pomogą nam takie kursy jak szkolenie prawo pracy czy Excel w HR. Dzięki nim na pewno dowiemy się, jak efektownie i dobrze zarządzać naszą firmą, przeprowadzać konieczne analizy statystyczne oraz wszelkie działania podporządkowywać prawu pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.