Jak powinno wyglądać prawidłowe zawarcie umowy deweloperskiej?

Zawód dewelopera nie jest wcale taki prosty, jakby to się mogło wydawać. Przede wszystkim bowiem taki deweloper powinien mieć naprawdę dość szeroką wiedzę o wszystkich, różnego rodzaju umowach i zagadnieniach prawnych. No właśnie – jak należy zawierać prawidłową umowę deweloperską?

zdjęcie - (the_title())


Jak powinno wyglądać prawidłowe zawarcie umowy deweloperskiej?

Zawód dewelopera nie jest wcale taki prosty, jakby to się mogło wydawać. Przede wszystkim bowiem taki deweloper powinien mieć naprawdę dość szeroką wiedzę o wszystkich, różnego rodzaju umowach i zagadnieniach prawnych. No właśnie - jak należy zawierać prawidłową umowę deweloperską?

Umowa deweloperska - najważniejsze informacje

Przede wszystkim trzeba tu powiedzieć, że umowa deweloperska prawidłowo skonstruowana jest w interesie w zasadzie obydwu stron. Zatem jak najbardziej powinien się na niej znać zarówno deweloper, jak i osoba kupująca od niego mieszkania, w szczególności zaś osoby prowadzące agencje nieruchomości.

Warto w tym momencie podkreślić jeszcze, że brak znajomości zasad sporządzania umowy w najlepszym razie skutkuje po prostu tym, że umowa nie obowiązuje, w najgorszym zaś - dość poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi

Trzeba zatem stanowczo tu podkreślić, że umowa deweloperska musi zostać spisana w formie aktu notarialnego, w obecności notariusza. Inaczej nie obowiązuje ona w ogóle, a każdy kto namawia drugą stronę do podpisania innej umowy zasadniczo to odpowiada na pewno przed sądem cywilnym.

Co z kolei powinna zawierać taka umowa? Na pewno muszą tam zostać dokładnie określone wszelkie ceny. Co więcej także strony między którymi nawiązywana jest umowa muszą być dokładnie nazwane.

Oprócz tego ważne jest, abw umowa zawierała bardo dokładne informacje odnośnie danego mieszkania albo domu, powierzchni, ilości okien, dalej - rodzaju inwestycji planowanej przez dewelopera. Co więcej muszą się tam znaleźć także wszelkie inne informacje odnoszące się to sposobu prowadzenia rachunku, dat kolejnych wpłat itp. Słowem w zasadzie on bardziej szczegółowa informacja będzie, tym lepiej dla obydwu stron.

Szkolenia dla deweloperów

Dlatego też zdecydowanie deweloperzy jak i czasem osoby z nimi współpracujące powinny zainwestować w szkolenia dla deweloperów, na których poruszone są kwestie umowy. Ponadto każdy deweloper powinien zainteresować się kursami takimi jak użytkowanie wieczyste szkolenie oraz prawa konsumenta szkolenia.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.