Jak rozumieć kodeks pracy art 94?

Stosunek pracy to więź prawna łącząca dwie strony. Zarówno pracownik jak i pracodawca mają szereg praw. Ciąży na nich także sporo obowiązków. O najważniejszych obowiązkach pracodawcy można dowiedzieć się będąc obecnym na: prawo pracy szkolenie Warszawa, wynagrodzenie pracowników szkolenie, szkolenia z prawa pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozumieć kodeks pracy art 94?

Stosunek pracy to więź prawna łącząca dwie strony. Zarówno pracownik jak i pracodawca mają szereg praw. Ciąży na nich także sporo obowiązków.

O najważniejszych obowiązkach pracodawcy można dowiedzieć się będąc obecnym na: prawo pracy szkolenie Warszawa, wynagrodzenie pracowników szkolenie, szkolenia z prawa pracy.

Prawa i obowiązki obrazujące treść stosunku prawnego znajdują się przede wszystkim w kodeksie pracy. Obowiązki pracodawcy określone są w art. 94 kodeksu a obowiązki pracownika zawarte są w art. 100 kodeksu pracy.

Zawarty w przepisie art. 94 kodeksu pracy katalog obowiązków pracodawcy, który drobiazgowo prezentowany jest podczas spotkania prawo pracy szkolenie Warszawa nie ma charakteru wyczerpującego.

Świadczy o tym użycie zwrotu "w szczególności". Owe zestawienie "ma częściowo znaczenie porządkująco-informacyjne, aczkolwiek niektóre z obowiązków zostały unormowane w tym przepisie całościowo. Część z nich należy do podstawowych zasad prawa pracy oraz do kategorii tzw. obowiązków podstawowych wobec pracownika. Bliższe dookreślenie tej kategorii następuje w w orzecznictwie sądów pracy.

Do obowiązków pracodawcy zalicza się w szczególności:

  • zapoznanie pracowników podejmujących pracę z zakresem ich obowiązków, sposobem wykonywania pracy,
  • organizowanie pracy w sposób zapewniający pełne wykorzystanie czasu pracy,
  • zapewnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz systematyczne prowadzenie szkoleń pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • terminowe i prawidłowe wypłacanie wynagrodzeń,
  • ułatwianie pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych,
  • zaspokajanie w miarę posiadanych środków socjalnych potrzeb pracowników,
  • stosowanie obiektywnych i sprawiedliwych kryteriów oceny pracowników oraz wyników ich pracy,
  • prowadzenie i właściwe przechowywanie dokumentacji pracowniczej

W celu poznania szczegółów artykułu 94 działu czwarty kodeksu pracy zawierającego regulacje dotyczące obowiązków pracodawcy warto być obecnym na: prawo pracy szkolenie Warszawa

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.