Jak skutecznie rekrutować?

Znalezienie pracownika – kompetentnego i lojalnego – w dzisiejszych czasach wymaga włożenia znacznie więcej wysiłku niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy osoba przychodząca do pracy wiązała się z daną firmą na długie lata. Obecnie wymaga się doświadczenia od młodych, sprawności i wytrzymałości, ale w zamian trzeba im oferować to, czego potrzebują w codziennych interakcjach: zmienności, podtrzymywania zainteresowania, atrakcyjności.

zdjęcie - Jak skutecznie rekrutować?
 
Znalezienie pracownika – kompetentnego i lojalnego – w dzisiejszych czasach wymaga włożenia znacznie więcej wysiłku niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy osoba przychodząca do pracy wiązała się z daną firmą na długie lata.

Obecnie wymaga się doświadczenia od młodych, sprawności i wytrzymałości, ale w zamian trzeba im oferować to, czego potrzebują w codziennych interakcjach: zmienności, podtrzymywania zainteresowania, atrakcyjności.
 
Kanały przekazywania informacji
 
Aby znaleźć dobrego pracownika, powinno się wyjść mu naprzeciw. Znaleźć miejsca, w których przebywa oraz z którymi wiąże swoje plany na przyszłość. Warto też pamiętać, że Internet to nie tylko tablica ogłoszeniowa, na której zamieszcza się standardową ofertę pracy i czeka, aż ktoś się zgłosi, ponieważ posiada odpowiednie kwalifikacje.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Dzisiaj trzeba najpierw zainteresować, przedstawić korzyści z podjęcia współpracy z przedsiębiorstwem, a dopiero w dalszej kolejności przedstawić swoje wymagania. Sama rozmowa przestaje być wymiernym źródłem informacji – obecnie odbywają się szkolenia, które uczą, jak dobrze wypaść, jak pokazać się od jak najlepszej strony, jak odegrać scenariusz wywiadu z osobą rekrutującą, aby otrzymać rolę. Brakuje w niej autentyczności i szczerości, a jedynie wyuczonego zachowania.
 
Dobry kandydat – naturalny kandydat
 
Istnieje pewna przepaść między tym, co oczekuje pracodawca, a tym, co faktycznie zastaje osoba rekrutująca w czasie rozmowy, przeglądania CV, sprawdzająca testy umiejętności. Ludzie maskują swoje prawdziwe cele, chcą pokazać się od jak najlepszej strony, dlatego też w życiorysie opowiadają o poziomie umiejętności, jaki nie zawsze posiadają.
 
Dlatego też najlepszym sposobem na wybadanie, czy kandydat nadaje się na dane stanowisko, nie są informacje zamieszczone w CV (łącznie z klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych, zgodnie z wytyczonymi normami), ani bezpośrednia rozmowa, ale testy praktycznych umiejętności, naturalne zachowania w trudnej sytuacji. Dopiero wtedy kandydat ma szansę wykazania się i przekonania do siebie potencjalnego pracodawcy.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.


Zobacz nasze szkolenia HR.

 
Ochrona danych osobowych
 
Należy też pamiętać o tym, że zgodnie z rozporządzeniem unijnym, wszystkie dane osobowe zbierane w trakcie procesu muszą być pozyskiwane dobrowolnie i świadomie, a po jego zakończeniu usuwane z systemu na wniosek kandydata.

Może się to odbyć w dowolnym momencie, a osoba je gromadząca ma obowiązek spełnić to życzenie, nawet jeżeli potrzebuje ich do celów marketingowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.