Jak wygląda administracyjne postępowanie egzekucyjne?

Egzekucja administracyjna polega na zastosowaniu przez odpowiedni, uprawniony urząd środków przymusu które mają za zadanie zmusić daną osobę do wykonania obowiązków lub uregulowania zaległości z tytułu stosunków administracyjno-prawnych.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda administracyjne postępowanie egzekucyjne?

Egzekucja administracyjna polega na zastosowaniu przez odpowiedni, uprawniony urząd środków przymusu które mają za zadanie zmusić daną osobę do wykonania obowiązków lub uregulowania zaległości z tytułu stosunków administracyjno-prawnych.

Tego typu egzekucja to uregulowany prawem ciąg czynności które może wykonać właściwy organ państwowy lub inny podmiot upoważniony. Przedmiotami takich egzekucji są podmioty zarówno te o charakterze pieniężnym jak i te o charakterze niepieniężnym. Mogą to być na przykład podatki czy opłaty administracyjne, grzywny i kary pieniężne, podatki akcyzowe lub te od dochodu. Dokument ten reguluje również organy odwoławcze oraz te o właściwościach szczególnych. Jest to zaledwie mała cześć ustaleń i rozporządzeń które ten dokument zawiera. Zapoznanie się ze wszystkimi procedurami i zagadnieniami prawnymi wymaga wiele czasu i systematycznej pracy.

Bardzo ważne jest aby z tej dziedziny oferować szkolenia dla pracowników administracyjnych które pozwolą rozszerzyć im posiadaną wiedzę oraz uszeregować ją pod względem istotności. Nie do końca dobre dla urzędów jest niesystematyczne zdobywanie wiedzy przez pracowników. Szkolenia dla pracowników samorządowych jaki szkolenia dla pracowników administracyjnych to nie tylko administracyjne postępowanie egzekucyjne. Bardzo istotne jest w takiej pracy jest odpowiednie organizowanie pracy w zespole czy kontakt z zainteresowanymi obywatelami. Szkolenie z KPA to kolejny bardzo istotny element w pracy urzędów. Te szkolenie z KPA pomagają pracownikom uzupełniać braki w umiejętnościach. Dzięki tym szkoleniom poznają oni również nowelizację wszystkich ważnych ustaw dotyczących właśnie Kodeksu Postępowań Administracyjnych.

Szkolenie z KPA pozwoli zapobiec wszelkim nieścisłością związanymi z nieznajomością aktualnych zmian prawnych czy błędami spowodowanymi złym prowadzeniem dokumentacji. Szkolenia dla pracowników administracyjnych powinny być podstawą oraz priorytetem każdego organu rządzącego odpowiadającego za dany urząd czy instytucje. Nie powinna mieć miejsce sytuacja której pracownicy przez złe doinformowanie i doszkolenie popełniają błędy uciążliwe zarówno dla nich jak i dla obywateli. Bardzo ważne jest żeby szkolenia dla pracowników samorządowych były przeprowadzanie w odpowiednim czasie i z odpowiednią skutecznością. Tylko wtedy urzędy będą odpowiednio funkcjonować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.