Jak wygląda mikrobiologia w przemyśle kosmetycznym?

Przemysł kosmetyczny charakteryzować się musi dzisiaj naprawdę bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa oraz jakości. Najdrobniejszy błąd czy zanieczyszczenie danego kosmetyku mogą bowiem naprawdę dużo kosztować jego producenta.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda mikrobiologia w przemyśle kosmetycznym?

Przemysł kosmetyczny charakteryzować się musi dzisiaj naprawdę bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa oraz jakości. Najdrobniejszy błąd czy zanieczyszczenie danego kosmetyku mogą bowiem naprawdę dużo kosztować jego producenta.

Dlatego też wprowadzono szereg metod mających na celu określenie, czy na pewno nie doszło do żadnego skażenia danego kosmetyku czy to organizmami mikrobiologicznymi, czy to też substancjami chemicznymi. W zakresie mikrobiologii dużą rolę odgrywa test ochrony przeciwdrobnoustrojowej, w zakresie zaś fizyki i chemii spektroskopia bliskiej podczerwieni

Test ochrony przeciwdrobnoustrojowej - najważniejsze informacje

Mikrobiologia zawsze pomagała ocenić, czy nie doszło do nieprawidłowej obecności mikroorganizmów w danym kosmetyku. Co więcej warto zauważyć, że tak w zasadzie to mikrobiologia pomaga nam naprawdę dużo ocenić i ma spory związek z kosmetologią. Warto bowiem chociażby pomyśleć o bakteriach cytujących na skórze człowieka albo w naturalnych otworach ciała.

Kosmetyki mają przecież być tak skonstruowane, aby nie niszczyć tej naturalnego dla każdego flory bakteryjnej. Co więcej niektóre kosmetyki przecież nawet zawierają w sobie specjalne bakterie. Wróćmy jednak to testu ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

Cóż mówiąc dość prosto jest to mikrobiologiczne badanie mające na celu ocenić, czy nie doszło do niekontrolowanego namnażania się bakterii w danym kosmetyku i czy jest ona prawidłowo zakonserwowany na przyszłość.

Spektroskopia bliskiej podczerwieni, - najważniejsze informacje

Co nam z koeli umożliwia spektroskopia bliskiej podczerwieni? Otóż mówiąc dość krótko dzięki analizie widm powstałej w wyniku przepuszczenia przez probówkę wiązki promieniowania elektromagnetycznego ze spektrum podczerwieni, jesteśmy w stanie określić dość dokładnie, czy nie doszło do zanieczyszczenia kosmetyku jakąś substancją chemiczną.

Warto jeszcze na koniec dodać, że obydwa te badania stanowią ważny element kontroli, jakim jest audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.